Projekt RAILGATE

Aktuality

Ku sušedom na viľet

Pozývame vás na netradičné spoznávanie našich susedov 8. mája parným expresom na trase Košice - Prešov - Veľký Šariš a späť. Košičania spoznajú Prešov a Prešovčania / Veľkošarišania Košice.

Podarilo sa nám na Slovensko zapožičať z Českej republiky unikátnu parnú lokomotívu Ventilovku, ktorú by sme chceli verejnosti predstaviť už 8. mája na trase Košice – Prešov – Veľký Šariš a späť. Lokomotíva kedysi patrila medzi charakteristické rušne, ktoré brázdili trate Slovenska.

Výlet sme nazvali „Ku sušedom na viľet“ - v zrozumiteľnom nárečí pre obe mestá. Ruku na srdce, kto z Košičanov pôjde len tak obdivovať krásy Prešova a opačne? Rozhodli sme sa preto spojiť tieto dve mestá a odviezť Košičanov do Prešova a Prešovčanov do Košíc. V každom meste sa im budú venovať skúsení a mimoriadne populárni lokálpatrioti a sprievodcovia. Potulkami Košíc prevedie Milan Kolcun a tajomstvá Prešova budete objavovať s Andreou Sivaničovou.

Prešovčania si budú môcť po komentovanej prehliadke mestskej pamiatkovej rezervácie vychutnať aj oslavy Dňa mesta Košice a navštíviť múzeá. Košičania zasa môžu navštíviť unikátnu výstavu obrazov Andyho Warhola v Šarišskej galérii, múzeum Tripolitana, Solivar, Kalváriu a tí zdatnejší si to môžu namieriť rovno na Šarišský hrad. Pripravený je samozrejme aj návrat parným vlakom domov z oboch smerov.

Predpredaj lístkov už čoskoro aj na predajných miestach v Regionálnom informačnom bode v Košiciach a v Mestskom informačnom centre v Prešove.

Podujatie podporil Prešovský samosprávny kraj a primátor mesta Košice Jaroslav Polaček. Ďakujeme. 

KÚPIŤ LÍSTOK (už čoskoro)

Ku sušedom na viľet

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri