Košická detská historická železnica

VEĽKÝ ŠKOLSKÝ VÝLET DO ÚDOLIA ZÁŽITKOV A OBJAVOV

Hurá, ide sa na výlet!

Školský výlet Školský výlet

Nájdete nás v Košiciach na ulici Čermeľská cesta 67 – na jej konci sa nachádza bezplatné odstavné parkovisko (vhodné aj pre autobusy).

GPS súradnice
Stanica Čermeľ: N 48° 45.00 / E 021° 13.65

Vlastnou dopravou:
po príchode do Košíc sledujte návestné dopravné tabule (modré) smer Spišská Nová Ves. Tie vás dovedú na Čermeľskú cestu, na jej konci nájdete odstavné bezplatné parkovisko, kde vystúpite a pešo prejdete na nástupnú stanicu Detskej železnice v Čermeli.

MHD z autobusovej/železničnej stanice:
K stanici Čermeľ sa dá dostať autobusovou linkou 14, výstupom v rovnomennej zastávke (Čermeľ) a následným peším presunom po chodníku a cez prechod pre chodcov (cca do 5 min.).
autobus  Cestovný poriadok linky 14

Čo vás čaká?

 • cesta historickým vlakom krásnou prírodou (20 min.) Čermeľ – Alpinka a späť (časodchodu a príchodu podľa dohody)
 • trať je dlhá 4 km
 • uvidíte najstaršiu vyše 130-ročnú parnú mašinku v strednej Európe - Katka
 • vysvetlíme vám ako funguje parný stroj
 • odvezú vás dvojičky motorákov Janka alebo Danka
 • sami si vypravíte vlak
 • zahráte sa na sprievodcu
 • fotenie v uniforme s čiapkou a výpravkou
 • uvidíte ako to vyzerá na stanovišti rušňovodiča
 • dozviete sa zaujímavosti o Detskej železnici
 • bezplatné detské ihrisko na Alpinke

Prihlasovací formulár

Kontaktná osoba:

Čo to stojí?

Jednosmerný lístok Obojsmerný lístok
Žiaci MŠ, ZŠ a SŠ 2,00 €* 2,50 €*
Rodičia a iní dospeláci 2,00 €* 2,50 €*
Pedagogický dozor BEZPLATNE** BEZPLATNE**

* Cena platí len pre školské výlety v mesiacoch máj a jún. Mimo tohto obdobia platí riadne cestovné aj pre školy, tábory a organizované skupiny. CENNÍK
** Jedna osoba na 15 žiakov.

Atrakcie na dohodu a za príplatok

Majster včelár a jeho pomocníčky

WORKŠOP SO VČELÁROM, výklad o živote a význame včielok pri presklenom pozorovacom úli, ukážka včelárskych pomôcok, úľa, tvorivá dielňa (výroba voskových sviečok), ochutnávka rôznych druhov domáceho medu, predaj zdravých sviečok z včelieho vosku na pamiatku. Trvanie programu 60 minút, kapacita 60 detí. Možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi.

Vhodné pre MŠ a I. a II. stupeň ZŠ.
Informácie: 0905 496 426
Vstupné: 2,50 €/ žiak (pedag. dozor zdarma), 1€/dospelý (možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi)

Majster včelár a jeho pomocníčky
Prepad Maťka a Kubka

Spestrite si jazdu vláčikom nečakanými komplikáciami, spôsobenými nepoučiteľnými valachmi a zbojníkmi na vedľajší úväzok Maťkom a Kubkom. Komunikatívne predstavenie vtiahne do deja aj samotných žiakov.

Vhodné pre MŠ a I. a II. stupeň ZŠ.
Informácie: 0905 496 426
Vstupné: 3 €/ žiak (pedag. dozor zdarma), 1€/dospelý (možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi)

Historický Šašo Krak

Historický Šašo Krak pobaví malých aj veľkých svojou šikovnosťou v interaktívnom predstavení. Uvidíte točenie vlajkami a palicami, žonglérske kúsky, balacovanie krútiacich sa tanierikov a to všetko so zapojením publika. Po predstavení si deti môžu každú z atrakcií samozrejme vyskúšať.

Vhodné pre MŠ a I. stupeň ZŠ.
Informácie: 0905 496 426
Vstupné: 3 €/ žiak (pedag. dozor zdarma), 1€/dospelý (možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi)

Historický Šašo Krak
Šermiarske divadelné predstavenie Rytier, Šašo a Drak

Súboj šikovného Šaša s hradným pánom - rytierom preruší nečakane naozajstný Drak. Šašo aj Rytier sa Draka pokúsia zajať, avšak zrodí sa nové priateľstvo medzi Šašom a Drakom. Spoločne dajú pánovi hradu poriadnu príučku. Divadelné predstavenie plné žonglovania, šermovania a dračieho dymu. Dĺžka predstavenia približne 35 minút.

Vhodné pre MŠ a I. stupeň ZŠ.
Informácie: 0905 496 426
Vstupné: 4 €/ žiak (pedag. dozor zdarma), 1€/dospelý (možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi)

Divadelné predstavenia - vyberte si jedno z dvoch atraktívnych predstavení:

Soľ nad zlato

"...nevracaj sa, kým soľ nad zlato nebude!" Povestná veta z Dobšinského rozprávky, ktorá nás inšpirovala k vytvoreniu vlastnej podoby tohto klasického príbehu. Princezná Maruška nás presvedčí o tom, že soľ je skutočne vzácnejšia než zlato. Vďaka múdrym radám tajomnej starenky sa jej podarí kráľovského otca presvedčiť o slanej pravde, ku ktorej kráľa privedie aj neschopnosť hradného kuchára - variť bez soli. Rozprávočka je plná známych melódií zo svetových divadelných pódií, pričom v nej stretnete tajomnú starenku, Milánskeho kuchára Bernarda a samozrejme pána kráľa s jeho troma dcérami: Vandou, Borkou a Maruškou.

Soľ nad zlato
Kocúr v čižmách

Kocúr v čižmách je známou a obľúbenou rozprávočkou. Do nášho repertoáru sme ju naštudovali podľa predlohy francúzskej ľudovej rozprávky... a môžeme tu stretnúť odvážneho mlynára, koktavého kráľa, hlúpeho vojaka, tajomného čarodejníka a samozrejme prešibaného kocúrika.

Vhodné pre MŠ a I. a II. stupeň ZŠ.
Informácie: 0905 496 426
Vstupné: 3 €/ žiak (pedag. dozor zdarma), 1€/dospelý (možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi)

Kocúr v čižmách
Údolie Manitou

Rodinno-zábavný areál vybudovaný v indiánskom duchu, rozšírený o edukačnú časť pripravenú v spolupráci s pedagógmi, vás v roku 2017 pozýva na zábavnú edukačnú súťaž. Táto hra má rôzne varianty a je vhodná pre žiakov ZŠ prvého a druhého stupňa. Pri vstupe do areálu budú žiaci rozdelení do menších skupín a po úvode do hry im budú pridelené úlohy. Úlohy sú zamerané na jednotlivé prírodovedne témy (jednotlivé ekosystémy, ochrana prírodných zdrojov, záchrana ohrozených druhov zvierat a rastlín) a sú pripravené pre každú vekovú skupinu zvlášť. Súčasťou programu sú aj tvorivé dielne. Pre žiakov MŠ sú pripravené zjednodušené úlohy zamerané na spoznávanie prírody, zábavne tvorivé dielne, ukážky indiánskych zvykov a tancov. Predpokladaná dĺžka programov je približne 2 hodiny.
Viac info na www.udoliemanitou.sk alebo u pani Petry na 0918 402 075.


Vhodné pre MŠ a I. stupeň ZŠ.
Informácie: 0905 496 426
Vstupné: 3 €/ žiak (pedag. dozor zdarma), 1€/dospelý (možnosť platiť Kultúrnymi poukazmi)

Údolie Manitou
Strelnica

Paintballová strelnica - Bezpečná strelnica navrhnutá špeciálne pre deti. Jediná na Slovensku, kde si deti môžu pod stálym dohľadom kvalifikovaného personálu vyskúšať streľbu z paintballových zbraní. Učitelia strieľajú zdarma!

Cena Paintball: 20 guličiek 1 Euro.

Strelnica
Paintball

Ponuka pre určená pre deviaty ročník základných škôl a stredné školy. Fakt super zážitok pre staršie deti a mladých! Klasický paintball, ale prispôsobený mladším zákazníkom. Garantujeme bezpečnosť,zníženú "usťovú" rýchlosť na zbraniach a neustálu prítomnosť inštruktorov na ihrisku aj počas hry - medzi deťmi. Dbáme na dôslednejšie vysvetľovanie pravidiel. Ponúkame nielen možnosť súťaží, ale aj tzv. "combat" hru, kedy deti behajú, zbierajú body, ale nestrieľajú proti sebe. Ihrisko sa nachádza 10 minút chôdze od stanice železničky, hra môže trvať od jednej do troch hodín.

Cena: Požičné na jedného žiaka - 5 Eur + 100ks guličiek - 5Eur.

LANOVÉ CENTRUM TARZANIA

LANOVÉ CENTRUM TARZANIA – ponúka program na Detskej ale aj Dospeláckej Tarzanii. Mladším žiakom padne vhod atraktívna detská Tarzania, dlhá 110 metrov, ktorá ponúka bezpečný zážitok v horolezeckom výstroji vo výške 1 m nad zemou. Starší žiaci môžu prekonať samých seba na veľkej Tarzanii so zatajeným dychom i adrenalínovými výkrikmi.

Atrakcia sa dá objednať na http://www.tarzania.sk/skolak.php

Objednávky na: LANOVÉ CENTRUM TARZANIA: Ing. Ondrej Hronec, tel.: 0902 900 263; mail: ohronec@ipc.sk; web: www.tarzania.sk/alpinka.html

TARZANIA

Areál Alpinka a obed v reštaurácii Alpinka

NOVINKA NA ROK 2017 - BERG ŠLIAPACIE KÁRY A BERG SKÁKACIE TRAMPOLÍNY.
Novinky umožňujú aktívny pohyb hravou formou pre deti i dospelých. Sú bezpečné a vhodné pre všetky vekové kategórie. Môžete ich vyskúšať priamo v areáli, kde zažijete množstvo zábavy a zážitkov. Možnosť objednávky: vozenie na šliapacích kárach alebo usporiadanie pretekov pre deti od 5 rokov - cena 2,80 €/žiak, tel.: 0915 859 363.

AREÁL ALPINKA 
Zážitky z výletu uzavrite v obľúbenom areáli ALPINKA na konečnej stanici železničky. Areál ponúka lúku detských hier, detské preliezačky v tvare hradu, skákací hrad, volejbalové ihrisko, basketbajový kôš, futbalové bránky, soft tenis, stolný tenis a iné.

POZOR!!! REŠTAURÁCIA ALPINKA
Reštaurácia je ideálnym miestom pre obedy počas školských výletov. Ponúka výhodné detské menu, stravovanie pre vopred objednané skupiny je zvýhodnené 10% zľavou z konzumácie jedál. Objednávky stravovania a informácie na tel. č.: 055/63 315 28; 0915 859 363; e-mail: alpinkasro@gmail.com; web: www.alpinkakosice.sk.

Areál Alpinka

Obed  v reštaurácii U VLKA

Možnosť využitia obedového menu v reštaurácii VLK pri nástupnej stanici železničky Čermeľ. POZOR: Reštaurácia VLK nie je v areáli ALPINKA.

Reštaurácia U vlka sa nachádza na Čermeľskej cesta 67 v Košiciach, t.j. v blízkosti nástupnej stanice Čermeľ. Okrem obedového menu, príjemného posedenia na letnej terase tu nájdete aj detské ihrisko s pieskoviskom a šmýkalkou. Viac na www.uvlka.sk

Menu v reštaurácii U vlka

2,20 € / deti do 15 rokov
V cene menu mäsový vývar s cestovinami a zeleninou (0,20 l)!!!

1. (počet porcií) Vyprážaný kurací rezeň (80g) , hranolky (100g), tatárska omáčka/ kečup
2. (počet porcií) Kurací stroganov (80g), hranolky (100g)
3. (počet porcií) Vyprážaný syr (80g), hranolky (100g), tatárska omáčka/ kečup
4. (počet porcií) Špagety s kečupom a syrom (200g)
5. (počet porcií) Palacinky s ovocím a šľahačkou (2ks)3,05 € / dospelí
V cene menu mäsový vývar s cestovinami a zeleninou (0,33 l)!!!

1. (počet porcií) Vyprážaný kurací rezeň (120g), zemiaky (150g), šalát
2. (počet porcií) Vyprážaný bravčový rezeň (120g), zemiaky (150g), šalát
3. (počet porcií) Vyprážaný syr (120g), hranolky (150g), tatárska omáčka
4. (počet porcií) Kurací stroganov (120g), ½ ryža, ½ hranolky (150g)

overovací kód

Naši partneri