LÍSTKY/TICKETS

Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Dobrovoľníci

Zaži výnimočné chvíle na jedinej detskej železnici na Slovensku!

Príď medzi nás a staň sa dobrovoľníkom!

Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš po atraktívnej uniforme a rešpekte? Chceš byť súčasťou záchrany a rozvoja jedinej detskej historickej železnice na Slovensku? Ak áno, príď medzi nás v nedeľu 5. júna 2022 a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

AKO NA TO?

1. Pošli nám svoje kontaktné údaje: meno, priezvisko, vek, bydlisko, telefón najneskôr do 31.5.2022 na kancelaria.dzk@gmail.com

2. Príď na NÁBOR 5.6.2022 (nedeľa) o 9:35 na stanicu Čermeľ. Ak máš menej ako 18 rokov, je potrebné, aby si prišiel s rodičom alebo zákonným zástupcom.

ČO ŤA ČAKÁ?

Ešte v ten istý deň získaš základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici. Počas sezóny sa postupne zaškolíš aj do ďalších predpisov, ktoré platia pre prevádzku v Čermeli. Nový člen získa originálne tričko a šatku Klubu mladých železničiarov, školenie z pravidiel bezpečnosti a prevádzky na detskej železnici. Každý si bude môcť vyskúšať prestavenie smeru jazdy, vypravenie vlaku alebo absolvovať prvú kontrola cestovných lístkov vo vlaku.

PODMIENKY 

9 – 25 rokov

Ak máš menej ako 18, príď s rodičom/ zákonným zástupcom

Nájsť si čas

Chuť učiť sa a pomáhať!

INFORMÁCIE

kancelaria.dzk@gmail.com, 0917 618 841

Povinná registrácia záujemcov do 31.5.2022 na kancelaria.dzk@gmail.com

O Klube mladých železničiarov

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov - dobrovoľníkov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 a dnes má približne päťdesiat aktívnych členov - žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Detskí železničiari sa pod vedením skúsených železničiarov zúčastňujú na prevádzke železničky v úlohách mladých sprievodcov či výpravcov.

TEŠÍME SA NA TEBA :)

Naši partneri