Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Dobrovoľníci

Zaži výnimočné chvíle na jedinej detskej železnici na Slovensku!

Príď medzi nás a staň sa dobrovoľníkom!

Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš po atraktívnej uniforme a rešpekte? Chceš byť súčasťou záchrany a rozvoja jedinej detskej historickej železnice na Slovensku? Ak áno, príď medzi nás a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

AKO NA TO?

1. Vyplň a odošli PRIHLASOVACÍ FORMULÁR (vo formulári je potrebné priložiť foto) najneskôr do 17.5.

2. Príď na NÁBOR na stanicu Čermeľ - 18.05.2024 (Sobota) o 9:30. Ak máš menej ako 18 rokov, je potrebné, aby si prišiel s rodičom alebo zákonným zástupcom.ČO ŤA ČAKÁ?

  • Ešte v ten istý deň získaš základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici. Počas sezóny sa postupne zaškolíš aj do ďalších predpisov, ktoré platia pre prevádzku v Čermeli.
  • Nový člen získa originálne tričko, šatku, kliešte, menovku, režijný lístok na železničku a iné užitočné veci a darčeky od nás.
  • Školenie z pravidiel bezpečnosti a prevádzky na detskej železnici.
  • Budeš si môcť vyskúšať prestavenie smeru jazdy, vypravenie vlaku alebo absolvovať prvú kontrolu cestovných lístkov vo vlaku :-) 
PODMIENKY 

  • 9 – 25 rokov
  • Ak máš menej ako 18 rokov, príď s rodičom/ zákonným zástupcom
  • Nájsť si čas
  • Chuť učiť sa a pomáhať!INFORMÁCIE

viliam.haberland@gmail.com, 0908 850 906 , Koordinátor klubu mladých železničiarovO Klube mladých železničiarov

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov - dobrovoľníkov vôbec. Vznikol ešte v roku 2012 a dnes má približne päťdesiat aktívnych členov - žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Detskí železničiari sa pod vedením skúsených železničiarov zúčastňujú na prevádzke železničky v úlohách mladých sprievodcov či výpravcov.

TEŠÍME SA NA TEBA :)

Naši partneri