Projekt RAILGATE

Košická detská historická železnica

Nezabudnuteľný ŠKOLSKÝ VÝLET 2019 - Keď sa zábava na konečnej stanici ešte len začína...

Adresa: Košická detská historická železnica, Čermeľská cesta 67, Košice   GPS súradnice: N 48° 45.00 / E 021° 13.65
Parkovanie - Bezplatné - vhodné aj pre autobusy
Autobus MHD z autobusovej/železničnej stanice - Linka č. 14 (na zastávku Čermeľ), Cestovný poriadok na www.dpmk.sk

Čo vás čaká?

 • Jazda historickým vlakom (25 min.) Čermeľ – Alpinka a späť
 • Odchod a príchod podľa vašich požiadaviek
 • Trať dlhá 4 km
 • Prehliadka najstaršej parnej lokomotívy v strednej Európe - Katka
 • Motoráky Janka alebo Danka
 • Sami si vypravíte vlak
 • Zahráte sa na sprievodcu
 • Fotenie s čiapkou a výpravkou
 • Zaujímavosti o Košickej detskej historickej železnici
Služby
 • Parkovisko
 • Pokladňa
 • Bufet
 • Suveníry
 • Detské ihrisko
 • Verejný vodovod
 • WC

Ako sa k nám dostanete:

Mestskou hromadnou dopravou - VYHĽADAŤ NAJLEPŠIE SPOJENIE verejnou dopravou
Ak idete zo železničnej / autobusovej stanice - Do vyhľadávača zadajte: Zo zastávky STANIČNÉ NÁMESTIE / Do zastávky ČERMEĽ
Ak ste vystúpili z vlaku na stanici Košice - Ťahanovce - Do vyhľadávača zadajte: Zo žel. zastávky Ťahanovce / Do zastávky ČERMEĽ

Prihlasovací formulár

Kontaktná osoba:

Cena za jazdu vláčikom (spiatočný cestovný lístok)*

Žiak, študent, rodič: 3,00 €
Učitelia: bezplatne**

* Cena platí len pre školské výlety v mesiacoch máj a jún. Mimo tohto obdobia platí riadne cestovné aj pre školy, tábory a organizované skupiny. CENNÍK CESTOVNÉHO
** Jedna osoba na 15 žiakov.

Pozn.: Za príplatok 300 € je možné vypraviť aj parný vlak. Objednávka min.10 dní vopred, nutná záloha.

Možnosť platby

 • Kultúrnymi poukazmi
 • V hotovosti
 • Platobnou kartou
 • Faktúrou

Informácie

kancelaria.dzk@gmail.com
Katarína Hudáková / 0917 618 841 / pondelok – piatok (8:00 – 16:00)

PROGRAM a ATRAKCIE na konečnej stanici Alpinka

NOVINKA Jazda na drezíne na vlastný pohon

Nevšedný zážitok z jazdy na originálnej drezíne. Fyzicky nenáročné. Vhodné od 10 rokov. Cena za prenájom jednej drezíny pre 2 - 6 osôb.

Cena: 3 €/ 5 min., 5 € / 10 min.

Jazda na drezíne na vlastný pohon

Bezpečná paintballová strelnica

V tesnej blízkosti konečnej stanice detskej železničky na Alpinke je navrhnutá zábavná paintballová strelnica špeciálne pre deti. Je jedinou, kde môžu deti už od 5 rokov pod stálym dohľadom personálu strieľať na terče z paintballových zbraní. Každé dieťa si odnesie paintballovú nálepku a náboj na pamiatku. Učitelia strieľajú zdarma!

Cena 1 € / 20 nábojov

Bezpečná paintballová strelnica

Paintballové ihrisko

Pre deti od ôsmeho ročníka základných škôl a pre stredné školy ponúkame aj samostatné paintballové ihrisko. Samozrejmosťou je neustála prítomnosť vyškoleného inštruktora! Jedno z najväčších a najbezpečnejších ihrísk na Slovensku. Deťom pripravíme aj originálny paintballový turnaj! Zaručená zábava na tri hodiny. Aj pre dievčatá:-).

Cena (za 1 osobu) 10 € / 100 nábojov

Paintballové ihrisko

NOVINKA Minitanky

Nová atrakcia ktorá vás dostane! Zabaví malých /samostatne viedia ovládať minitank deti od 6 rokov/, ale aj veľkých /v minitanku sa zabaví aj teeneger, dospeláci, ale aj rodičia s deťmi na kolenách/. Každý dostane malý darček. Učitelia vyskúšanie zdarma. Minimálny počet detí je 15. Suma za tento počet detí je 75 €. Potrebné počítať s cca 1 hodinou celkového času.

Informácie a objednávky na 0905861321 (Daniel Čižmár).

Cena 5 € / dieťa (min. 15 detí)

Minitanky

Berg šliapacie káry, skákacie trampolíny, šmýkačka Mr. Snow

Šliapacie káry Berg predstavujú aktívny pohyb hravou formou pre deti a dospelých. Káry zn. Berg sú vhodné aj pre hendikepované deti. Môžete ich vyskúšať priamo v areáli Alpinka, kde zažijete kopec zábavy a zážitkov. Možnosť objednávky: vozenie na šliapacích kárach, ale aj usporiadania pretekov pre deti od 5 rokov, trampolíny, šmýkačka Mr. Snow, detské preliezačky v tvare hradu, skákací hrad – slon safari, volejbalové ihrisko, basketbajový kôš, futbalové bránky, soft tenis, stolný tenis sú vhodné pre školy, narodeninové oslavy ako aj firemný tímbilding.

Informácie: www.zabavisko.sk, 0915 859 363 p. Pekárová.

Areál Alpinka

NOVINKA Vyšaľme sa do sýtosti – akčný program s animátormi

Pod dohľadom animátorov si deti budú môcť vyskúšať svoje sily v súťažných disciplínach: Krokodíl – dráha na plazenie, Pavučina – lanová pavučina medzi stromami, Opica – šplhanie po lane, Slackline – chôdza po lane, Ryby – lovenie hračiek z vody, Kengura – preskákať cez prekážky s bábikou vo vaku, a Tučniaky – preskákať po ostrovoch. Ďalej sa zabavia pri vytváraní maxi bublín, tvorbe zvieratiek a postavičiek z balónov, pri streľbe zo vzduchovky, skákacom hrade, vodných pištoliach a pri hre so špagátom a loptičkou. Dĺžka programu 2 hodiny. Vhodné pre deti od 7 do 12 rokov.

Cena 3,50 € / dieťa, termíny: 16.5., 30.5., 6.6., 20.6.

Vyšaľme sa do sýtosti – akčný program s animátormi

Šašo Krak

Svojou šikovnosťou pobaví malých aj veľkých. Uvidíte točenie vlajkami, žonglérske kúsky, balansovanie krútiacich tanierikov a to všetko so zapojením publika. Vhodné pre MŠ a I. stupeň ZŠ.

Dĺžka predstavenia: 45 min. 3€ / dieťa, 1€ / rodič, učitelia zdarma.

Šašo Krak

Divadelné predstavenia

Profesionálne divadlo CILILING prináša najobľúbenejšie klasické rozprávky. Divadlo v prírodnom amfiteátri pod holým nebom. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie presunie do blízkej reštaurácie. Vhodné pre deti od 3 do 9 rokov. Dĺžka predstavenia: 45 min. 3€/ dieťa, 1€/ rodič, učitelia zdarma. V ponuke: Čarovná muzika, Soľ nad zlato, Pinokio, O Guľkovi Bombuľkovi.

Čarovná muzika

Keď sa chudobných rodičov syn poberie do sveta, sám nevie, čo ho tam čaká... nájde si robotu u starej tetky, ktorá je k nemu neľudská, no napriek tomu ju prekabáti a získa čarovné husličky aj píšťalku. Tie pomôžu junákovi zlé čarodejnice poraziť, aby sa tak na koniec všetko na dobré obrátilo. V rozprávke sa stretneme so skúpou starou gazdinou; s nebojácnym junákom; zlodejkou, ktorá bezohľadne berie všetko, čo sa jej na prsty prilepí; aj s chorľavou kráľovnou, ktorá sa mládencovi kráľovsky odmení. Interaktívna rozprávka, ktorá vychádza z ľudovej slovesnosti je dopĺňaná hudbou všetkých druhov a žánrov - od slovenského folklóru, cez populárnu pieseň, až po Montiho čardáš. Pomocou zázračnej muziky ukážeme najmenším, že proti zlu treba len dobrotou a fígľom bojovať.

Pinokio

Keď klameš, narastie ti dlhý nos! Pinokio dokáže spievať, tancovať, behať a dokonca aj žonglovať! Nudiť sa s ním niet kedy... Len čo majster Gepetto vystrúha z hovoriaceho polienka malého dreveného chlapca, hneď sa v jeho dome začnú diať čudesné veci: chlapčiatko zaraz vyrastie, dostane meno - Pinokio a už letí do školy. Cestou však stretáva zloducha, ktorý ho nahovorí na návštevu divadla, kde sa Pinokio stretáva s jeho riaditeľom. Z Pinokia sa stáva divadelná hviezda, no keď chce s divadlom skoncovať, zatvára ho principál Strakandy do klietky a púšťa len na predstavenia. Jedinou cestou úniku je predstavenie pokaziť! Pinokio je vyhodený z divadla, stretáva sa s tatkom Gepettom, ktorý sa ho vybral hľadať a bol zjedený veľrybou. Stretnú sa v jej bruchu, no nakoniec ich zachráni Pinokiov dôvtip a dlhý nos.

Soľ nad zlato

"...nevracaj sa, kým soľ nad zlato nebude!" Povestná veta z Dobšinského rozprávky, ktorá nás inšpirovala k vytvoreniu vlastnej podoby tohto klasického príbehu. Princezná Maruška nás presvedčí o tom, že soľ je skutočne vzácnejšia než zlato. Vďaka múdrym radám tajomnej starenky sa jej podarí kráľovského otca presvedčiť o slanej pravde, ku ktorej kráľa privedie aj neschopnosť hradného kuchára - variť bez soli. Rozprávočka je plná známych melódií zo svetových divadelných pódií, pričom v nej stretnete tajomnú starenku, Milánskeho kuchára Bernarda a samozrejme pána kráľa s jeho troma dcérami: Vandou, Borkou a Maruškou.

Soľ nad zlato

O Guľkovi Bombuľkovi

Narástla nám rozprávka ani pomaranč, rovnako ako kĺbko, ktoré urobí so svojou vnučkou jej stará mamka. Rozprávkové dobrodružstvá, ktoré zažijete s Guľkom Bombuľkom naučia najmenších aké zvieratká môžu stretnúť na gazdovskom dvore a tých väčších zasa prinútia zamyslieť sa nad otázkou "čo je v živote skutočne dôležité?". Predstavenie vychádza z námetu známej rozprávky Márie Ďuríčkovej, ktorá vytvorila množstvo príbehov aktuálnych aj pre dnešnú uponáhľanú dobu.

O Guľkovi Bombuľkovi

Zábavný program v indiánskej dedine – Údolie Manitou

S katedrou histórie na Filozofickej fakulte UPJŠ sme pre vás pripravili náučno - zábavný program v alternatívach vhodných pre žiakov MŠ a ZŠ. Pre žiakov druhého stupňa ZŠ sme zvlášť pripravili náučnú zážitkovú hodinu prezentujúcu pôvodný život indiánov. Program je vytvorený tak, aby zabezpečil medzipredmetové prepojenie poznatkov, naučil a zabavil žiakov. Tak ako každý rok, tak aj tento bude areál rozšírený o nové prvky. Pre žiakov MŠ sú pripravené zjednodušené úlohy zamerané na spoznávanie prírody a zábavne tvorivé dielne. Dĺžka programu 1 alebo 2 hodiny.

Informácie na www.udoliemanitou.sk alebo 0918 402 075.

Cena

3,50 € / dieťa (2 hodiny)
2 € / dieťa (1 hodina)

1€ / rodič

Údolie Manitou

Veľký branný deň

Zažite deň s profesionálnymi vojakmi, policajtami, hasičmi, záchranármi a vyskúšajte si ich povolanie na vlastnej koži. Dĺžka cca 2 hodiny. Podmienkou je zakúpenie jazdy vláčikom. Program je bezplatný.

 • 23.5. Prvá pomoc (inštruktori Slovenského červeného kríža) + Vojaci (streľba, lozenie po lane, vojenská technika, výstroj, civilná ochrana). - PROGRAM JE OBSADENÝ
 • 30.5. Hasiči (ako privolať pomoc, praktický nácvik použitia hasiaceho prístroja, ako uhasiť požiar) + Mestská polícia (nácvik sebaobrany 30 detí / 30 min., ako na vreckárov, ako zareagovať pri konflikte, trestnej činnosti, ako privolať pomoc).
 • 13.6. Prvá pomoc + Hasiči + Vojaci + Mestská polícia

Program je bezplatný

Veľký branný deň

Keď chýba zrak

V spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska ponúkame osvetový program pre žiakov a študentov s cieľom spoznať život ľudí so zrakovým hendikepom a uľahčiť im tak integráciu v bežnom živote. Predvedieme spôsoby akými nevidiaci získavajú informácie, ako sa pohybujú, orientujú, čítajú a píšu, ako vykonávajú každodenné činnosti. Naučíme vás tipy a triky pri komunikácii s osobou so zrakovým postihnutým a naučím sa ako správne poskytnúť pomoc. Čaká vás imitácia porúch zraku, chôdza s bielou paličkou a iné. Termíny: 22.5. a 19.6. Dĺžka cca 2 hodiny. Podmienkou je zakúpenie jazdy vláčikom.

Program je bezplatný

Keď chýba zrak

Chcem o vás a vašich podujatiach vedieť ako prvý

Naši partneri