Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Detská železnica získala titul Košičan roka!

Milí priatelia Detskej železnice Košice!

       Dovoľte mi, aby som Vám s veľkou radosťou oznámil, že nášmu občianskemu združeniu Detská železnica Košice - DŽK – teda aj mnohým priaznivcom, podporovateľom, sponzorom, cestujúcim i obdivovateľom…, skrátka nám všetkým - bláznom do vláčikov - bol dnes večer udelený TITUL „KOŠIČAN ROKA“.
 
      Som nesmierne šťastný a vďačný, že si naše záchranárske úsilie všimla aj široká verejnosť, ktorá si dala tú námahu a poslala do ankety svoj hlas. Vážime si Vašu pozornosť a berieme ju ako výzvu do ďalšej práce.
       
Napriek tomu výsledky ankety nepreceňujeme a, hoc prestížny, titul KOŠIČAN ROKA berieme s pokorou. Aj preto chcem na tomto mieste poďakovať svojím kolegom Petrovi Kočiškovi, Igorovi Holéczymu a predovšetkým mojej manželke Zuzane Lehotskej, mojím deťom a Vilovi, ktorí od začiatku stoja pri neúnavnom boji s veternými mlynmi v snahe zachrániť a prinavrátiť niekdajšiu slávu Košickej detskej historickej železnici.
       
Chcem sa osobitne poďakovať Mestu Košice, ktoré s pochopením prijalo a napokon aj podporilo naše snaženie udržať v meste unikátnu železničku, ktorá sa v bývalom Československu zachovala ako jediná.
       
Poďakovanie patrí aj naším dlhoročným i čerstvým sponzorom a podporovateľom, ktorí si rovnako uvedomujú dôležitosť zachovania tejto technickej pamiatky na Slovensku. Ďakujeme aj mnohým jednotlivcom, ktorí nás svojou radou či povzbudením, alebo objektívnou kritikou poháňajú vpred!
       
Ďakujem tiež všetkým mamám a otcom, ktorí nás všetkých dobrovoĺníkov viedli k tejto myšlienke, alebo nás aspoň neodháňali od vône pražcov, dymu či klepotu koľajníc.
       
V neposlednom rade ďakujeme organizátorom ankety Košičan roka za ich úsilie prinášať do Košíc zdravé povedomie, hrdosť a možnosť zviditeľňovať poctivé a neraz skryté zámery. Veríme, že v tejto chvíli to pomôže aj detskej železničke, ktorá má pred sebou zrejme dva najťažšie roky.

       S úctou a radosťou, ale predovšetkým s pozdravom: Nech to para tlačí!

                                                                       Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice

     

Detská železnica získala titul Košičan roka!

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri