Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Trať zaplavilo blato, kamene a drevo

Na Košickej detskej historickej železnici vyhlásili dnes večer (9.6.2022) po silnej búrke a následnom rozliatí bočných prítokov Čermeľského potoka, mimoriadnu situáciu.  Riaditeľ železnice prerušil prevádzku až do odvolania. Potrebné je odstránenie všetkých prekážok na trati, ktoré bránia premávke vlakov. Rozsah škôd nevedel zatiaľ potvrdiť.

„Po prehliadke trate sme zistili, že minimálne dva rozvodnené potoky naplavili na trať množstvo nečistôt, blata, kameňov či dreva. Zatiaľ sa nám podarilo na ráno  získať prisľúbenú pomoc z Dopravného podniku mesta Košice, na tvári miesta zistíme, ako dlho bude musieť byť prevádzka obľúbenej košickej atrakcie prerušená. Všetci veríme, že už cez víkend budú vlaky, hoc zníženou rýchlosťou, po trati opäť premávať,“ povedal Ľubomír Lehotský, riaditeľ detskej železnice v Košiciach.

Silná búrka, ktorá sa vo  štvrtok podvečer prehnala nad Košicami spôsobila, že na viacerých úsekoch  štvorkilometrovej trate sú popadané stromy, naplavené kamene a koľaje sú pokryté blatom. Trať je v dôsledku silných nánosov na viacerých úsekoch neprejazdná.

Dobrovoľníci sa v priebehu piatka budú snažiť nasadiť všetky sily na odstraňovanie škôd. Nedisponujú však ťažkou technikou, ktorá by im pri odstraňovaní následkov búrky veľmi pomohla. Obracajú sa preto na mestské podniky a spoločnosti, ktoré disponujú vhodnými mechanizmami a žiadajú ich o pomoc a súčinnosť. Cieľom bude sprejazdniť celý úsek trate, aby mohli bezpečne vypraviť vlaky už počas najbližšieho víkendu 11. a 12.6.

Trať zaplavilo blato, kamene a drevo

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri