Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Projekty

Nová vlaková súprava detskej železnice

Košice, 27/9/2022

Na železničku prichádza nový rušeň ANIČKA

Detská železnica Košice uspela v ďalšom projekte - na železničku pribudne nový rušeň! Ide o výnimočnú udalosť, pretože o našom úspechu rozhodla v internetovom hlasovaní široká verejnosť. Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste zahlasovali za náš zámer a tešíme sa, že už koncom októbra vám predstavíme ďalšieho člena našej rodiny rušňov - dieselovú lokomotívu Anička.

Výzvu na predkladanie zámerov začiatkom leta vyhlásil Košický samosprávny kraj. Práve náš projekt s názvom Nová vlaková súprava Košickej detskej historickej železnice bol vybraný do verejného hlasovania a z trojice úspešných kandidátov dokonca získal najviac hlasov. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja, celková výška schválenej dotácie je 42 350,00 eur.  

Lokomotíva Anička je podobný typ lokomotívy, aké už na železničke premávajú a doplní trojicu existujúcich lokomotív Danka, Janka a Vlasta. Lokomotíva je v súčasnosti v zlom technickom stave a jej spojazdnenie si vyžiada komplexnú opravu. Lokomotívu je navyše potrebné prerozchodovať z normálneho rozchodu na rozchod detskej železnice 1000mm. Všetky tieto práce navyše musia byť dokončené do konca októbra.

Výstupom projektu bude nové lákadlo na Košickej detskej historickej železnice v podobe originálnej vlakovej súpravy. Súprava bude zložená z dvoch nových otvorených vozňov a práve novej lokomotívy Anička. Dvojica nových vozňov, ktoré pre nás vyrába dodávateľ z Rumunska a nová lokomotíva sa majú stať nie len novou atrakciou železničky ale posilnia aj kapacity a spoľahlivosť prevádzky.

  

Nová vlaková súprava detskej železnice

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

Rok 2012

Naši partneri