Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Vyberte sa s nami nostalgickým vláčikom na výlet do raja

POZOR! Vláčik "LETO V RAJI" do Dobšinskej ľadovej jaskyne je vypredaný. Ďakujeme za váš záujem a tešíme sa na vás.

V prípade, že ste si lístok nestihli zakúpiť, odporúčame vám našu ďalšiu jazdu "Hor sa na Gemer", ktorú vypravíme v sobotu 12. augusta. V programe tejto jazdy je návšteva Ochtinskej aragonitovej jaskyne.

Navštívte Dobšinskú ľadovú jaskyňu

KOŠICE, 17. júl 2017 – Séria jedinečných výletov za Svetovým dedičstvom UNESCO na území destinácie Košice región bude pokračovať v poslednú júlovú sobotu. Milovníci železničnej nostalgie, ale aj cestovania a turistiky, sa vydajú na výlet k najnavštevovanejšej jaskyni Košického kraja, ktorá patrí medzi najväčšie ľadové jaskyne sveta.

Trasa jazdy Vlakom za UNESCOM s názvom: Leto v Raji (29.7.2017) povedie k Dobšinskej ľadovej jaskyni, jednej zo šiestich sprístupnených jaskýň v regióne, ktoré sú zapísané na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. „Jaskyňa je známa bohatou ľadovou výzdobou, ktorá sa v nej, vďaka priaznivým podmienkam, udržiava celoročne. Celkový objem ľadu v Dobšinskej ľadovej jaskyni sa odhaduje na 110-tisíc metrov kubických, čo sú asi dva milióny plných nádrží priemerného auta. Keďže teplota sa tu pohybuje okolo nuly, zvlášť pri vysokých letných teplotách vzduchu, by návštevníci nemali nič podceniť a mali by si na cestu zabaliť aj teplé oblečenie,“ upozorňuje riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. S Dobšinskou ľadovou jaskyňou sa spája aj rozprávková minulosť, keďže tu v roku 1982 natáčali slávnu filmovú rozprávku Popolvár najväčší na svete.

Cestujúci, ktorí budú mať záujem, sa budú môcť previezť aj známou Telgártskou slučkou.„A predpokladáme, že ich bude väčšina. Toto miesto fascinuje nielen milovníkov železničnej nostalgie, ale vďaka nádhernej prírodnej scenérií, ktorá obkolesuje trať, chytí za srdce azda každého. Z mnohých obrázkov či videí je dobre známy vyše 100-metrový tehlový železničný most – Chmarošský viadukt pod Kráľovou hoľou,“ opisuje najväčšie lákadlo z pohľadu znalcov vlakov predseda OZ Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský. Chmarošský viadukt postavili ešte v 30. rokoch minulého storočia a trať hneď nad obcou Telgárt vchádza do tunela v tvare slučky.

Lístky na jazdu Vlakom za UNESCOM : Leto v Raji si záujemcovia môžu po novom cez internet nielen rezervovať, ale aj hneď kúpiť cez prehľadný rezervačný systém. „K jeho zavedeniu nás na jednej strane viedli požiadavky cestujúcich z predošlých dvoch jázd, ale aj potreba prehľadnejšej rezervácie miest. Nemalo by sa tak stať, že osoba, ktorá si lístky rezervuje, napokon nepríde, ale blokuje miesta pre iných záujemcov,“ zdôvodnila L. Vargová Jurková, pričom zdôraznila, že záujemcovia o výlety Vlakom za UNESCOM si stále môžu kúpiť lístky aj osobne. „Pochopiteľne, myslíme aj na ľudí, pre ktorých nie je kúpa lístkov cez internet komfortnejšou voľbou a radšej si ich kúpia osobne. Predpredaj lístkov funguje v našom Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach a tiež v pokladnici Detskej železnice Košice.“

PROGRAM a ZAKÚPENIE CESTOVNÉHO LÍSTKA

Vyberte sa s nami nostalgickým vláčikom na výlet do raja

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri