LÍSTKY/TICKETS

Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Hlasujte za nové ihrisko

Hlasujte za nové detské ihrisko

Od 6. do 21. novembra (do 24:00) prebieha verejné bezplatné hlasovanie Nadácie VÚB, v ktorom sa  uchádzame o vaše hlasy. Ak v hlasovaní uspejeme, na stanici v Čermeli pribudne novučičké detské ihrisko, ktoré spríjemní chvíle čakania našim najmenším pasažierom...

CHCEM HLASOVAŤ

O projekte Nové detské ihrisko na detskej železnici

Košická detská historická železnica je jedinou železničkou svojho druhu na Slovensku. Od svojho vzniku v roku 1955 bola určená na rekreačné účely a najmä deťom a mládeži, aby si mohli vyskúšať železničiarske povolanie na naozajstnej trati. Takto je tomu aj doteraz. Deti tu vypravujú vlaky, kontrolujú lístky, prehadzujú výhybky,... Od roku 2012, kedy sa jej ujali dobrovoľníci z občianskeho združenie Detská železnica Košice sa stala obľúbeným cieľom rodinných, školských, skupinových či individuálnych výletov.
Nové detské ihrisko by spríjemnilo čakanie na vláčik našim najmenším cestujúcim a aj ich rodičom. Aktuálne sa tam nachádza provizorné pieskovisko, ale my by sme chceli pomocou projektu vytvoriť pekné oplotené detské ihrisko pre našich najmenších cestujúcich. Zároveň plánujeme vysadiť 150 m živého plotu pre skrášlenie okolia a čistejší vzduch na detskej železničke. Plot by znížil prašnosť a hlučnosť od priľahlej cesty a skrášlil okolie stanice v Čermeli.
ĎAKUJEME ZA VÁŠ HLAS :-)

Hlasujte za nové ihrisko

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri