Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Postúpili sme do 2. kola KOŠIČAN ROKA

Hlasovanie v ankete osobností KOŠIČAN ROKA pokračuje aj v 2. kole. Ďakujeme za vaše hlasy a veríme, že nás podporíte aj v tomto kole do 11.2. 

Ako hlasovať?

a. cez online formulár na www.kosicanroka.sk
b. cez hlasovací lístok zverejnený v denníku KOŠICE:DNES
c. zaslaním SMS na číslo 6679* v tvare B2

* Cena spätnej SMS je 1 Eur s DPH. SMS súťaž technicky zabezpečuje spoločnosť A SMS, s.r.o. Hlasovanie cez online formulár a hlasovací lístok je bezplatné.

„Postup do finále nás milo prekvapil. Sme radi, že sme sa ocitli vo váženej spoločnosti renomovaných postupujúcich subjektov, ktoré v Košiciach naozaj čosi znamenajú. Teší nás, že niekoľkoročné úsilie zachrániť unikátnu železničku si všíma už aj verejnosť. Prijímame to s pokorou, ale aj s vierou, že táto jej podpora nás ešte viac stmelí v tom, čo sa pre Košice a širokú verejnosť snažíme robiť so srdcom a radosťou,“ povedal riaditeľ Košickej detskej historickej železnice Ľubomír Lehotský z OZ Detská železnica Košice.

Košická detská historická železnica bola vybudovaná v rokoch 1955 – 1956 ako Pionierska železnica. Bola to prvá rekreačná železnica vo vtedajšom Československu. Od roku 2012 je jej jediným prevádzkovateľom Občianske združenie Detská železnica Košice. Stará sa o všetky vozidlá, ktoré sú zapísané v ústrednom zozname pamiatok. Medzi nimi je aj parný rušeň „Katka“, ktorú tohto roku zrekonštruovali, a od minulého roku aj rušeň „Krutwig“. V novembri 2016 začala výstavba novej staničnej budovy i nástupišťa. Železničku Košičania milujú hlavne kvôli rôznym akciám, ako je napríklad Rušňoparáda či Mikulášska jazda, a práve preto ste ju navrhli vy, naši čitatelia, na ocenenie Košičan roka 2017 v kategórii Subjekt.

Postúpili sme do 2. kola KOŠIČAN ROKA

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri