Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Príď medzi nás!

Zaži výnimočné leto na jedinej detskej železnici na Slovensku

Príď medzi nás!

Máš veľa voľného času a chceš byť užitočný? Si žiakom základnej alebo strednej školy a túžiš po atraktívnej uniforme a rešpekte? Chceš byť súčasťou záchrany a rozvoja jedinej detskej historickej železnice na Slovensku? Ak áno, príď medzi nás v sobotu 8. júna a staň sa členom Klubu mladých železničiarov pri Košickej detskej historickej železnici.

Občianske združenie Detská železnica Košice pozýva všetkých, ktorých zaujíma železnica, história a dobrovoľníctvo na Nábor mladých železničiarov. Prvé kolo zápisu sa uskutoční v sobotu 8. júna  o 8:45 v priestoroch nástupnej stanice v Čermeli.

Ešte v ten istý deň získaš základné školenie a poučenie o práci na detskej železnici. Počas sezóny sa postupne zaškolíš aj do ďalších predpisov, ktoré platia pre prevádzku v Čermeli. Nový člen dostane originálne tričko a šatku Klubu mladých železničiarov, školenie z pravidiel bezpečnosti a prevádzky na detskej železnici. Každý si bude môcť vyskúšať prestavenie smeru jazdy, vypravenie vlaku alebo absolvovať prvú kontrola cestovných lístkov vo vlaku.

O Klube mladých železničiarov

Na Slovensku ide o jediný klub mladých železničiarov vôbec.  Vznikol ešte v roku 2012 a dnes má približne päťdesiat aktívnych členov - žiakov a študentov základných a stredných škôl z Košíc a širšieho okolia. Detskí železničiari sa pod vedením skúsených železničiarov zúčastňujú na prevádzke železničky v úlohách mladých sprievodcov či výpravcov.

Podmienky 

8 – 25 rokov

Ak máš menej ako 15, príď s rodičmi

Nájsť si čas

Chuť pracovať

TEŠÍME SA NA TEBA :)

Príď medzi nás!
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor
Nábor

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri