Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

ROZLÚČKA S ROKOM NA DETSKEJ ŽELEZNICI

Pozývame vás na mimoradnu jazdu historickým vláčikom zimným čermeľským údolím. Príďte sa spolu s nami rozlúčiť s rokom 2019 - jazdou, minidiskotékou, ohňostrojom a detským punčom. Čakáme vás 28. decembra o 10:00.

ROZLÚČKA S ROKOM NA DETSKEJ ŽELEZNICI

28.12. o 10:00

Jazda historickým vláčikom Čermeľ - Alpinka a späť

Minidiskotéka

Detský ohňostroj

Detský punč, čaj

Dobrá nálada..

SPIATOČNÝ CESTOVNÝ LÍSTOK + PROGRAM

Dieťa (od 3 rokov)               6 €

Dospelý                                6 €

Dôchodca, ZŤP                    4 €

Dieťa do 3 rokov (bez nároku na miesto)   0 €

KÚPIŤ LÍSTOK

V pokladni na stanici Čermeľ 28.12. do 10:00INFORMÁCIE

kezeleznica@gmail.com

Tlačová správa

Predsilvestrovská rozlúčková jazda na detskej železnici bude s ohňostrojom i diskotékou

Detská historická železnica v Košiciach pre všetky prázdninujúce deti a ich rodičov pripravila na záver roka mimoriadnu rozlúčkovú jazdu. V sobotu 28. decembra o 10:00 vyrazí špeciálny vlak z Čermeľa na Alpinku, kde bude vo vyhriatej drevenici  reštaurácii Alpinka pripravená mini-diskotéka, detský punč a deň vyvrcholí netradičným detským ohňostrojom na pravé poludnie.

Dobrovoľníci z detskej železnice sa po rokoch rozhodli opäť vypraviť mimoriadny vlak aj na konci roka v tradičnom silvestrovskom duchu. „Sme vybavený krytými i otvorenými vozňami, a tak si budú môcť cestujúci vybrať, či chcú zažiť nezabudnuteľnú jazdu zimnou prírodou, alebo klasiku vo vykúrenom vagóne. Najdôležitejšia je však dobrá nálada a pobyt na čerstvom vzduchu,“ uviedol predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

Na konečnej stanici Alpinka je pre všetkých cestujúcich pripravená mini-diskotéka a občerstvenie v reštaurácii Alpinka. Vyvrcholením programu bude netradičný papierový detský ohňostroj, ktorým by sa chcela detská železnica poďakovať všetkým cestujúcim za ich priazeň v tomto roku.

Vlak vyrazí z nástupnej stanice Čermeľ v sobotu 28. decembra o 10:00 a potiahne ho motorová lokomotíva Danka. Lístky je potrebné zakúpiť v predpredaji na stanici detskej železnice v Čermeli (pondelok – piatok, 9 - 11, 13 - 15) v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 (pondelok – piatok, 10 - 18), na vianočných trhoch v centre Košíc v  stánku reštaurácie Alpinka alebo na stránke www.detskazeleznica.skTEŠÍME SA NA VÁS...

ROZLÚČKA S ROKOM NA DETSKEJ ŽELEZNICI

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri