Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

OTVÁRAME

Otvárame už 2. - 3. apríla, jazdiť budeme v tréningovom režime

Prebúdzame sa po zimnej odmlke a otvárame 68. sezónu netradične o mesiac skôr a už od tohto víkendu (2. - 3.4.) budeme premávať v tréningovom režime a za znížené cestovné. Ľudia, utekajúci pred vojnou na Ukrajine budú cestovať zadarmo.

Nová sezóna by mala byť najdlhšou v histórii železničky. Po dvoch pandémiou poznačených sezónach tak dobrovoľníci dúfajú v návrat do normálu. Pripravili nový cestovný poriadok, podujatia i VEĽKÉ VLAKOVÉ VÝLETY, z ktorých prvý sa uskutočnil uplynulú sobotu.

„Otvárame skôr aj kvôli dobrému počasiu aj kvôli verejnosti, ktorá túži po dlhej zime vyraziť do prírody za zážitkom. Veríme, že prevádzku vyladíme ešte lepšie, ak nám prvé podnety povedia ľudia priamo na železničke. Prvých cestujúcich privítame v pokojnej, priam domáckej atmosfére, bez oficialít. Tie sme si naplánovali tradične na víkend od 30. apríla do 1. mája,“ pozýva riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský.

Prvé dva víkendy (do 10.4.) budú vlaky pre verejnosť premávať o 9:30, 11:00, 13:30 a 15:00 v cene jednosmerného lístka. Susedia z Ukrajiny, ktorí utekajú pred vojnou a budú to vedieť preukázať,  majú cestovanie na detskej železnici minimálne do 30. júna zdarma.

Dobrovoľníci z Čermeľa už majú za sebou niekoľko brigád aj prvý Veľký vlakový výlet do Markušoviec, ktorý si vychutnala viac ako stovka výletníkov. V týchto dňoch pracujú preto nielen na otvorení, ale aj na príprave ďalšieho špeciálneho RUŽÍNSKEHO EXPRESU (23.4.), ktorý sľubuje okrem poznávacej turistiky na skalu Mokoš a k starému Bujanovskému tunelu aj plavbu na Ostrov lásky či elektro-cyklotúru.

Situácia na Ukrajine sa dotkla aj nadšencov železničky, mnohí z nich sa zapojili do individuálnej  pomoci utečencom a radi by najmä deti rozptýlili milým a atraktívnym zážitkom. Aktuálny cestovný poriadok, cenník a program podujatí nájdete na www.detskazeleznica.sk

OTVÁRAME

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri