Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Mažoretky na železničke

Sobota 6. júna ponúkne ďalší atraktívny program na Košickej detskej historickej železnici. Na našej staničke sa predvedú mažoretky zo skupiny Ragtime!

V programe nebude chýbať nácvik pochodu a trikov s paličkou, dozviete sa niečo viac o zdravom životnom štýle a o dámy sa postarajú aj profesionálne vizážistky.

A kto vlastne mažoretky zo skupiny Ragtime sú?

Spolok mažoretiek Ragtime vznikol vo februári 1994. RAGTIME združuje dievčatá vo veku od 10 do 34 rokov. V súčasností má 13 členiek. Spolupracujeme s viacerými dychovými telesami.

Medzi domáce podujatia, ktorých sa RAGTIME zúčastnil patria napríklad Dni Mesta Košice, ktoré sa konajú každoročne v našom meste, oslava hokejových majstrov Slovenska, folklórne slávnosti , atď...

Náš spolok je známy aj v zahraničí . Od roku 1995 sme sa zúčastňovali Medzinárodného festivalu v Miškolci.

Od roku 1998 spolupracujeme s medzinárodnou agentúrou – International Show Parade. Na jej pozvanie sme sa zúčastnili na festivaloch a karnevaloch v západnej Európe. Nie je nám cudzia ani pomoc iným, preto sa zúčastňujeme aj charitatívnych akcii ako napríklad „ Želaj si!“.

Našim veľkým úspechom je prvé miesto v Medzinárodnej súťaži tanca POHYB BEZ BARIÉR v kategórii mažoretky. Spolok mažoretiek Ragtime funguje pod vedením Katky Plichtovej a toho roku oslávil 21. výročie. Momentálne sa pripravujeme na zájazd do mesta Avignon vo Francúzsku. Neváhaj a pridaj sa k nám :)

Kontakt: 0905 973 856 , katka.peli@azet.sk

Mažoretky na železničke

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri