Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia podporili zriadenie nových priestorov mladých železničiarov

U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia podporili zriadenie nových priestorov mladých železničiarov

           Spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia podporili projekt zriadenia nových priestorov mladých železničiarov Košickej detskej historickej železnice v desiatom ročníku grantového programu Spoločne pre región. Hutnícka spoločnosť a Karpatská nadácia projekt nášho občianskeho združenia Detská železnica Košice podporili sumou 2460 eur.
           Cieľom projektu je stavebná príprava a zariadenie priestorov mladých železničiarov Košickej detskej historickej železnice v novej staničnej budove, ktorej výstavba v súčasnosti prebieha v stanici Čermeľ. Náplňou projektu je stavebné dokončenie miestnosti, jej maľovanie a jej vnútorné zariadenie aj s priľahlými sociálnymi zariadeniami.
           “Z nášho úspechu sa veľmi tešíme, detských železničiarov sme pred rokmi vrátili na našu železničku a dnes už k svojej práci vlastný vhodný priestor nevyhnutne potrebujú,” uviedol predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský. Na Košickej detskej historickej železnici pôsobí od sezóny 2012 už niekoľko desiatok mladých železničiarov.
          
Chode železničky pomáhajú vo funkciách sprievodcov, výpravcov, výhybkárov a v ďalších. V nových spoločných priestoroch nájdu mladí železničiari šatňu, vlastné sociálne zariadenie ale aj priestor na spoločné školenia či nevyhnutnú administratívnu prácu spojenú s prevádzkovaním železničnej dopravy. Projekt bude realizovaný v tomto roku.
        
Program Spoločne pre región je financovaný z daru spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o. Neziskové organizácie a miestne samosprávy sa môžu uchádzať o finančnú podporu na inovatívne projekty z oblasti bezpečnosti vo všetkých sférach života, využívania voľného času detí a mládeže, ochrany prírody a životného prostredia. Administrátorom grantového programu U. S. Steel Košice, s.r.o. je Karpatská nadácia. Od svojho otvorenia program podporil 95 projektov celkovou sumou viac ako 241 904 eur.

U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia podporili zriadenie nových priestorov mladých železničiarov

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri