Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

ZAČÍNAME už tento víkend o 11:20

Už tento víkend (29. - 30. apríl) vypravíme prvý vlak v tejto sezóne. Začíname o 11:20 a pokračujeme do 15:20. Všetci ste srdečne pozvaní :-)

Odchody z Čermeľa: 11:20, 13:20, 15:20.

Po zimnom spánku sa prebúdza aj Košická detská historická železnička.   Verejná generálka je naplánovaná cez víkend 29. a 30. apríla od 11. do 16. hodiny. Slávnostné otvorenie aj s kovbojským prepadom sa uskutoční  v pondelok 1. mája o 9. hodine.

Už túto sobotu vypravia dobrovoľníci z detskej železnice prvý vlak sezóny na jedinej detskej železnici na Slovensku. „Cez víkend vypravíme tri vlaky o 11:20, 13:20 a 15:20. Po zimnej prestávke si tak otestujeme trať aj naše vozidlá za účasti verejnosti tak, aby bolo na oslavy Dňa mesta Košice 1. mája všetko dobre pripravené. Čaká nás totiž nielen nápor verejnosti, ale aj westernový prepad vlaku,“ povedal Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Hoci sa cestovný poriadok nemení, v novej sezóne pripravuje železnička pre verejnosť viacero noviniek. „Na stanici vyrástla cez zimu hrubá stavba novej staničnej budovy, ktorú by sme radi do konca roka dokončili. Chystáme tiež úpravu nástupišťa a osvetlenie peróna. Počas letných prázdnin zas budeme jazdiť každý deň, teda aj v pondelok,“ dodal Ľubomír Lehotský.

Slávnostné otvorenie už v pondelok

Otvorenie detskej železnice je už tradične súčasťou osláv Dňa mesta Košice a nebude tomu inak ani 1. mája. Cestujúci sa môžu tešiť na prepad vlaku, program a atrakcie pre deti na Alpinke. Príďte sa povoziť aj zabaviť, a vychutnajte si jazdu parným vláčikom! 

Tešíme sa na vás...

KOŠICKÚ DETSKÚ HISTORICKÚ ŽELEZNICU V SEZÓNE 2017 PODPORUJE 

ŽELEZNIČNÁ SPOLOČNOSŤ SLOVENKO, NÁRODNÝ DOPRAVCA.

ZAČÍNAME už tento víkend o 11:20

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri