Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Vyhliadková jazda Tatranský okruh

Pozývame vás na TATRANSKÝ OKRUH vyhliadkovú jazdu Hurvínkom, Orchestriónom, tatranskou Kométou, Trojčaťom a Zubačkou 22. septembra o 7:50 z Košíc.  Lístky sú dostupné v predpredaji.

KÚPIŤ LÍSTOK Košice - Tatranská Lomnica a späť

 (v cene lístka NIE SÚ zahrnuté jazdy po Tatranskom okruhu)

Dospelý                                                                 13 €

Dieťa (od 3 rokov), študent, dôchodca, ZŤP       7 €

Rodičovský (mama, otec, deti)                30 €     EXTRA ZVÝHODNENÁ CENA!!!

KÚPIŤ LÍSTOK na TATRANSKÝ OKRUH

Historické motoráky / odchod o 11:30/ príchod o 15:45

Tatranská Lomnica - Poprad - Štrba - Štrbské Pleso - Tatranská Lomnica

Dospelý (16 - 99 rokov)            13 €

Dieťa (od 6 do 15 rokov)            7 €


Cestovný poriadok HISTORICKÉ MOTORÁKY

stanica príchod odchod
Tatranská Lomnica 11:30
Poprad Tatry 12:00
Štrba 12:30
Štrba 14:25
Poprad Tatry 14:55 15:15
Tatranská Lomnica 15:45


Tatranské trojča / odchod o 12:17/ príchod o 15:05

Tatranská Lomnica - Štrbské Pleso - Štrba - Poprad - Tatranská Lomnica

Dospelý (16 - 99 rokov)             13 €

Dieťa (od 6 do 15 rokov)            7 €

Pozn.: Deti do 6 rokov - zdarma, bez nároku na miesto. 


Cestovný poriadok TATRANSKÉ TROJČA
stanica príchod odchod
Tatranská Lomnica 12:17
Starý Smokovec 12:33 12:35
Tatranská Polianka 12:43
Vyšné Hágy 12:55
Štrbské Pleso 13:12
Štrbské Pleso 13:43
Vyšné Hágy  13:58
Tatranská Polianka 14:14
Starý Smokovec 14:30 14:50
Tatranská Lomnica 15:05

Lístky si môžete zakúpiť aj v RIB, Hlavná 48, Košice.

Tešíme sa na vás :-)

             

Tlačová správa: Unikátna vyhliadková jazda na Tatranský železničný okruh

Vlakoví nadšenci z východu Slovenska v spolupráci so Železničným múzeom SR a Železnicami Slovenskej republiky sa spojili a pripravili unikátny výlet z Košíc na Tatranský železničný okruh. Pestrofarebnú jeseň v našich veľhorách si tak môžete 22. septembra vychutnať aj z rôznych historických vlakov a  železničných vozidiel ako Hurvínek, Orchestrión, Kométa, Trojča či Zubačka. Lístky sú dostupné v predpredaji na www.detskazeleznica.sk alebo v Regionálnom informačnom bode na  Hlavnej ulici 48 v Košiciach.

            Nostalgický vlak vyrazí z Košíc v netypickej zostave, kedy ho budú tvoriť populárne „tatrovácke“ červené Hurvínky Klubu historických koľajových vozidiel a oranžovo-červené Orchestrióny občianskeho združenia Detská železnica Košice. Vlak odchádza z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v sobotu 22. 9. o 7:50 s návratom o 19:00 hodine.

            „Návštevníkov odvezieme z Košíc až do Tatranskej Lomnice, kde si môžu vybrať z bohatej ponuky a rozhodnúť sa na mieste pre vyhliadkové jazdy Tatranským okruhom buď severnou, alebo južnou trasou. Prednosť však môžu dať aj pešej turistike či prehliadke múzeí a atrakcií Tatranskej Lomnice,“ hovorí jeden z autorov projektu  Ľubomír Lehotský, predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Program v Tatrách

            Po príchode do Tatranskej Lomnice krátky program pripomenie návštevníkom 110. výročie  zrodu železníc pod Tatranskými štítmi a 170 rokov od príchodu prvého vlaku na Slovensku. Súčasťou slávnostného dňa bude aj prezentácia zručných majstrov v pristavenom modelárskom vozni. Alternatív, ako využiť čas mimo železnice je niekoľko. Návštevníkov určite nesklame prehliadka tunajších múzeí, výlet lanovkou na Skalnaté Pleso alebo Lomnický Štít či prechádzka očarujúcou tatranskou prírodou. Odporúčame však návštevníkom, aby si lístky na lanovku rezervovali vopred. Vyhnú sa tak čakaniu či sklamaniu z obsadených kapacít.

Tatranský okruh

            Návštevníci budú mať možnosť absolvovať trasu unikátnym "tatranským okruhom" kde počas jazdy vystriedajú historické motorové vozne, zubačku či historické električky TEŽ (Tatranskej elektrickej železnice). Vlaky na tatranský okruh odchádzajú v dvoch časoch.

            „Najskôr vypravíme motoráky a to južným smerom z Tatranskej Lomnice o 11:30 do Studeného Potoka, Popradu a Štrby, odkiaľ cestujúci  následne pokračujú elektrickou zubačkou na Štrbské Pleso a historickou električkou späť do 
Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:05“, hovorí organizátor  podujatia Ján Sabaka z Veterán klubu železníc z Popradu. „Ak si cestujúci vyberú severný smer okruhu, na začiatok svojej cesty použijú historickú električku, ktorá odchádza z Tatranskej Lomnice o 12:17 do Smokovca a na Štrbské Pleso. Odtiaľ zubačka návštevníkov prevezie do stanice Štrba, kde už na nich budú čakať historické motoráky do Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:45,“ upresňuje podrobnosti mimoriadnych vlakov J. Sabaka.

Viac informácií aj na www.tatranskakometa.sk

Vyhliadková jazda Tatranský okruh

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri