Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Obzretie za rokom 2019

Rok 2019 bol pre nás najdlhšou, najnáročnejšou a vďaka niektorým nešťastným udalostiam aj najturbulentnejšou sezónou.
Z hľadiska návštevnosti aj investcií sme však mioriadne spokojní. Pre ľudí sme pripravili bohatú ponuku, viac ako dve desiatky podujatí a tiež nové a zaujímavé vlaky. Celkovo sme prepravili 52 tisíc cestujúcich, čo je najviac v celej histórii tejto železničky. Preberali sme ju od štátneho dopravcu na úrovni 15 tisíc cestujúcich ročne, takže sme radi, že naša práca si nachádza stále viac spokojných záujemcov.
Sme spokojní aj z hľadiska investícií. Začali sme prevádzkovať ďalší motorový rušeň, dva nové kryté vagóny, z ktorých nám jeden žiaľ vážne poškodila autonehoda cisterny v auguste tohto roku. Skolaudovali sme novú staničnú budovu dokončenú z prostriedkov EU v rámci projektu Interreg, úplne obnovili výhybňu VPRED, vďaka ktorej môžu po 30 -tich rokoch jazdiť vlaky oproti sebe a teraz v decembri sme dokončili relaxačno - zábavný park, ktorý poteší návštevníkov od budúcej sezóny. Takisto sme priviezli zo Švajčiarska vzácnu elektrickú lokomotívu a čiastočne za podpory Ministerstva Kulúry zrenovovali parný rušeň Katka. 
V budúcej sezóne sa chceme zamerať na skonsolidovanie celej železnce a skvalitnenie služieb pre verejnosť. Pripravujeme približne 25 podujatí a prehĺbenie práce s dobrovoľníkmi. Hoci sme sa chystali vyhnúť budovateľským aktivitám, pravdepodobne nás čaká výstavba cyklochodníka cez našu stanicu Čermeľ mestom Košice, čo si však vyžiada viaceré stavebné úpravy aj na našej železničke. Mesto však deklarovalo pomoc a tak veríme, že poroku budú môcť by zasa spokojnejší nielen návštevníci, ale aj cyklisti a široká verejnosť, ktorú pozývame do tejto časti mesta s prekrásnym lesoparkom, ktorý Košiciam môže závidieť nejedno mesto na Slovensku.
Ľubomír Lehotský
predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice
Obzretie za rokom 2019

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri