Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Donáška ZDARMA až domov

Pokračujeme v bezplatných rozvozoch nákupov pre seniorov, zdravotne postihnutých a osamelých ľudí alebo mamičiek s veľmi  malými deťmi.

KOMU?

Starším ako 65 rokov

Osamelým

Zdravotne postihnutým

Matkám s malými deťmi

Ľuďom v karanténe 

KDE?

Na území Košíc

ČO?

Potraviny – drogéria – lekáreň – potrava pre zvieratá – pošta

1 objednávka môže obsahovať najviac 8 položiek (z jedného druhu max 2 ks)  – max. 8 kg

Doručujeme tovar, ktorý je bežne dostupný v maloobchodnej sieti a nie je vypredaný.

PLATBA

Iba v hotovosti na základe hodnoty na pokladničnom doklade. O cene budete telefonicky informovaný.

OBJEDNÁVANIE

Pondelok - piatok od 9:00 do 11:00  len telefonicky  0917 618 841

Kapacita objednávok je limitovaná na 20 denne. 

DORUČENIE NÁKUPU

V deň objednávky medzi 15:00 – 18:00.


Tlačová správa  25.3.2020

Dobrovoľníci z detskej železnice chcú starkým pomôcť bezplatnými rozvozmi nákupov

Dobrovoľníci z občianskeho združenia Detská železnica Košice od 26. marca spúšťajú skúšobne na dva týždne do 8. apríla bezplatné rozvozy nákupov pre dôchodcov, ktorí si nedokážu nákup zabezpečiť sami, alebo je to pre nich náročné. Objednávky budú prijímať aj od zdravotne postihnutých a osamelých ľudí alebo mamičiek s veľmi  malými deťmi. Nakupovať budú základné potraviny, drogériu či lieky.

               Služba je určená najmä ľuďom nad 65 rokov a tým, ktorí si nedokážu nákup základných vecí zabezpečiť sami. Dobrovoľníci tak budú denne pre záujemcov na území mesta Košice rozvážať najmä potraviny, drogériu, potravu pre zvieratá, prípadne lieky či listy na poštu.

               „Jedna objednávka by mala obsahovať maximálne osem položiek a celková váha nákupu by nemala presiahnuť 8 kg. Doručujeme tovar, ktorý je bežne dostupný v maloobchodnej sieti a nie je vypredaný. Platiť sa bude len v hotovosti na základe hodnoty na pokladničnom doklade,“ približuje novú službu verejnosti predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

               Objednávky prijímajú dobrovoľníci detskej železnice v pracovných dňoch od pondelka do piatku medzi 8:00 - 11:00 telefonicky na čísle 0917 618 841. Doručenie nákupu bude v ten istý deň v čase od 15:00 do 18:00. Z personálnych a technických dôvodov si dobrovoľníci na začiatku trúfajú denne vybaviť maximálne  20 objednávok.

               „V týchto dňoch finišujeme na príprave novej sezóny, no všetci vnímame realitu dnešných dní. Obmedzenia v súvislosti so šírením korona vírusu hlboko zasiahnu aj detskú železnicu. Popri náročnej práci na príprave rušňov, vagónov, údržbe staníc a koľajiska však chceme pomôcť zvládnuť túto ťažkú situáciu, do ktorej sme sa všetci dostali. Službu budeme poskytovať bezplatne a zapoja sa do nej iba naši dospelí dobrovoľníci. Sami sme zvedaví s akou odozvou sa stretneme. Aj táto služba do veľkej mieri preverí naše schopnosti zmobilizovať a zomknúť sa aj v ťažkých časoch a pomôžeme ľuďom urobiť deň krajší. Keď to už nejde vláčikom, tak aspoň bežným nákupom,“ dodal Ľ. Lehotský.

Donáška ZDARMA až domov

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri