Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Mládežníci sa za nočné vyčíňanie na detskej železnici ospravedlnili

Ešte v sobotu v noci 9.5. sa pätica tínedžerov dopustila vandalizmu na stanici Košickej detskej historickej železnice, prevrátili smetné koše, črepníky s kvetmi a dopravné značenie. Občianske združenie následne prostredníctvom sociálnych sietí a médií zverejnilo záznamy bezpečnostných kamier z nočného vyčíňania. Video sa za 24 hodín stalo virálnym a videlo ho už takmer 200 tisíc ľudí. Chlapci sa napokon sami prihlásili vedeniu detskej železnice a prišli sa ospravedlniť.

„Pohľad na chlapcov nebol veselý, bolo im to ľúto a hneď aj navrhli spôsob, ako škodu odčiniť – chcú si ju odpracovať v rámci brigád. Možno sa napokon jeden z nich stane v budúcnosti aj mladým železničiarom,“ hovorí Ľubomír Lehotský, riaditeľ detskej železnice.

Občianske združenie Detská železnica Košice sa chce poďakovať všetkým médiám a čitateľom, ktorí video zdieľali a pomohli identifikovať mladých nespratníkov, ktorí sa podľa vlastných slov protiprávneho konania dopustili pod vplyvom alkoholu. Riaditeľ železničky oznámenie z polície nestiahne, ale chce sa prihovoriť na Okresnom úrade, kde bude priestupok riešený, aby chlapcom žiadne pokuty neudelili, aj z dôvodu ľútosti či ochote odpracovať si priestupok medzi dobrovoľníkmi na železničke.

„Verím, že nemilá príhoda poslúži chlapcom ako poučenie. Vôbec ich nezatracujem, naopak verím, že takáto malá výchovná lekcia ich skôr napriami v ich životnej ceste a nočná epizóda zostane len marginálnou skúsenosťou v ich životoch,“ dodal Lehotský.

OZ Detská železnica chce poďakovať za spoluprácu občanom, médiám, Policajnému zboru SR i zvýšeným hliadkam mestskej polície v priestore detskej železnice.

Mládežníci sa za nočné vyčíňanie na detskej železnici ospravedlnili

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri