Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Retro vlakom na Štítnické hradné hry


Detská železnica Košice vás pozýva na výlet našimi "810" - tkami na Štítnické hradné hry. Z hlavnej železničnej stanice v Košiciach odchádzame už 13. augusta o 8:10 hod.
Povinná rezervácia miest na rezervaciekhkv@gmail.com alebo prostredníctvom tohto formulára. Viac informácií nájdete na plagáte.

V Štítniku navštívime vodný hrad, gotický kostol a expozíciu. Vláčikom sa následne prevezieme do neďalekej Ochtinej a Slavošoviec, kde okrem kostola navštívime aj rodný dom P. E. Dobšinského. Pripravené je aj vystúpenie vokálnej skupiny Vesna, šermiarov, sokoliarov, folklóristov, remeselníkov a atrakcie pre deti. 

Z dôvodu obmedzenej kapacity vlaku si miesto môžete rezervovať už teraz na rezervaciekhkv@gmail.com, kde získate aj podrobnejšie informácie k jazde.

Osobné motorové vozne radu 810 patria Detskej železnici a sú najrozšírenejšími osobnými motorovým vozňami československej výroby, ktoré premávali na tratiach Slovenska, Česka a Maďarska. Sú vybavené motorom Liaz s automatickou hydromechanickou prevodovkou poháňajúcou jednu nápravu. V interiéri je 55 miest na sedenie v jedinom oddiely druhej nefajčiarskej triedy. Maximálna prevádzková rýchlosť je 80 km/h, konštrukčná rýchlosť 100 km/h. Viac tu.

Retro vlakom na Štítnické hradné hry

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri