LÍSTKY/TICKETS

Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Nedeľu venujeme všetkým mamkám

Mama, poď sa hrať. Pod týmto názvom oslávia v nedeľu Deň matiek na Košickej detskej historickej železnici.  Všetky mamky v sprievode svojich ratolestí sa v nedeľu 10. mája odvezú vláčikom za zvýhodnené cestovné. Na stanici Alpinka naviac pripravili od  9:30 aj milý program.

„Mamky sú naše verné cestujúce, aj preto ich počas sviatku odvezieme symbolicky za detský cestovný lístok. Stačí prísť v sprievode svojich detí,“ pozýva na špeciálne jazdy Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Na konečnej stanici Alpinka bude od 9:30 do 16:00 pripravený zábavno-súťažný program pre rodiny s deťmi.  „Cestujúci si budú môcť vyskúšať hod gumákou, či podkovou, skákanie vo vreci i streľbu z praku. Dôležitá bude nie rýchlosť, ale presnosť. U včelára si vyrobia sviečku a v piesku môžu nájsť vzácne kamene. Mamičky a deti skrášlime maľovaním na tvár a líčením. Nebudú chýbať ani zvieratká, ktoré si budú môcť deti aj pohladkať,“ prezradila spoluorganizátorka Mirka z MIMI farmy.

Košická detská historická železnica si v tomto roku pripomína okrúhle jubileum 60 rokov. Aj preto pre verejnosť pripravuje počas sezóny 60 rôznych podujatí. Okrem Dňa mamiek sa v máji môžete ešte tešiť  na Deň dobrovoľníkov (16.5.) a špeciálnu retro-jazdu v rámci Noci múzeí (16.5.). No a 23. mája vyrazí detská železnica svojím normálne-rozchodným vagónom do Spišského Podhradia na Spišský Jeruzalem.

Nedeľu venujeme všetkým mamkám

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri