LÍSTKY/TICKETS

Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Váš hlas nám pomôže

Detská železnica sa uchádza o priazeň verejnosti v internetovom hlasovaní v rámci programu SPP a nadácie SPP. Pomôžte detskej železničke získať financie na rekonštrukciu depa pre najstaršiu, dobre známu 131-ročnú parnú lokomotívu Katku, ktorá jazdí na Košickej detskej historickej železnici. Koľko hlasov získa a či bude úspešná, závisí od hlasovania verejnosti do 5. októbra.

Na železničke pravidelne premáva  131-ročná parná lokomotíva Katka, najstaršia v strednej Európe. Katka je depovaná priamo v stanici železničky v malom plechovom rušňovom depe, ktoré je v havarijnom stave. Lokomotíva je zapísaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR. Podporte jediný železničiarsky projekt na  http://www.sppolocne.sk/sk/o-nas/podporili-sme/detail-projektu/931?1=1®ion=1&order=p_name

Cieľom dobrovoľníkov z občianskeho združenia Detská železnica Košice je prepláštenie ohyzdného plechového depa modernými zateplenými panelmi a jeho otvorenie do strany stanice. To zabezpečí požadovanú ochranu pamiatkovo chránenej parnej lokomotívy, estetizáciu nástupnej stanice železničky a organizovanie podujatí pri širokú verejnosť.

„Verejné hlasovanie bolo spustené len pred pár dňami a za toto krátke obdobie náš projekt podporilo približne 700 hlasujúcich. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania už zapojili a venovali nám svoj čas. Hlasujte a prideľte nám vaše 3 hlasy a spoločne to dokážeme. Vopred veľmi pekne ďakujeme a prosíme vás aj o ďalšie šírenie tejto informácie elektronicky medzi vašimi priateľmi alebo prostredníctvom sociálnych sietí.,“ uviedol Ľubomír Lehotský z OZ Detská železnica Košice.

Košická detská historická železnica je úzkorozchodnou železnicou, jedinou z pôvodných pionierskych železníc v celom bývalom Československu. Po rokoch stagnácie ju už piaty rok prevádzkuje občianske združenie Detská železnica Košice. Je jedinou svojho druhu, ktorá sa zachovala a funguje najmä vďaka nadšeniu dobrovoľníkov, finančnej podpory mesta Košice a významných partnerov železničky. 

Váš hlas nám pomôže

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri