Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Oslávime Deň otcov

„Ocko, poď sa s nami hrať“! pozývajú dobrovoľníci z Košickej detskej historickej železnice na oslavu Dňa otcov už túto sobotu 20. júna. Deň plný chlapských aktivít je venovaný všetkým ockom a ich ratolestiam, vítané sú aj všetky mamičky.

Na stanici Alpinka je pripravených množstvo zábavných a pre chlapské duše atraktívnych aktivít.  „Hneď ráno pri prvej jazde slávnostne otvoríme nový mostík do indiánskeho údolia Manitou a paintbalovej strelnice. Tá bude malým aj veľkým chlapom k dispozícii počas celého dňa. Každý, kto sa v ten deň preukáže cestovným lístkom z detskej železnice získa zdarma desať rán. Ockovia si tiež zmerajú sily vo farmárskom viacboji, pílení dreva či v letnej lyžovačke,“ pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ detskej železnice.

Organizátori nezabudli ani na občerstvenie. Pripravená bude vatra a ražne na opekanie, pričom zábudlivci si budú môcť zakúpiť klobásky aj priamo na stanici Alpinka. Program potrvá od 9:30 do 16:00. Dôležité je, aby sa všetci účastníci na Alpinku priviezli historickým vláčikom, ktorý z dolnej stanice Čermeľ odchádza vždy o 9:15, 11:15. 13:15, 15:15 a 17:15 hodine.

UPOZORNENIE: V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie na niektorý z prázdninových dní.

Košická detská historická železnica je jednou z najväčších atrakcií mesta a v tomto roku si pripomína okrúhle jubileum 60 rokov. Aj preto za pomoci mesta Košice a ďalších partnerov pripravila pre verejnosť počas sezóny 60 rôznych podujatí. Okrem Dňa otcov sa už najbližšie 27. júna 2015 môžete odviezť po veľkej železnici Gemerským expresom z Košíc do Gombaseckej jaskyne a späť. Od 1. júla bude počas prázdnin železnička premávať každý deň okrem pondelka a  minimálne raz za týždeň je pripravený atraktívny program. Viac o plánovaných jazdách, rezervácií miest a programe nájdete na www.detskazeleznica.sk alebo www.khkv.sk.

Oslávime Deň otcov

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri