LÍSTKY/TICKETS

Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Školské výlety na železničke

VLAKOM ZA INDIÁNSKYM LETOM

Historickou železnicou do indiánskej dediny na indiánsky školský výlet

Detská železnica Košice, Divadlo NEON, Divadlo Cililing, paintballová a airsoft ová strelnica, lanové centrum Tarzania a rekreačný areál Alpinka s reštauráciou si Vás spoločne dovoľujú pozvať na jedinečný školský výlet do Čermeľského údolia v tesnej blízkosti Košíc - Európskeho hlavného mesta kultúry. Okrem sympatických mladých železničiarov, červených gentlemanov a usilovných squaw vás čaká ponuka plná zážitkov 2015!

Ponúkame Vám: 
zážitok z jazdy historickou železnicou, prepady vlaku alebo školu malých železničiarov, návštevu indiánskej dediny s programom a zvieratkami, divadelné predstavenia, paintballovú a airsoft ovú strelnicu, lanové centrum, rozľahlý rekreačný areál s turistickými chodníkmi a mini - zoo, detské atrakcie, preliezky, skákací hrad – slon safari, športové náradie, reštauráciu s detským menu

To všetko za výhodné ceny, na jednom mieste s ľahkou dostupnosťou. Navyše, s možnosťou využiť kultúrne poukazy!

NAČERPAJTE ZÁŽITKY ROKU 2015!

ŽELEZNICA – Nevšedný výlet odštartujte na unikátnej Košickej detskej historickej železnici. Jazda zeleným údolím unikátnou úzkorozchodnou železničkou očarí nielen školákov, ale aj pedagógov a rodičov. Spoznajú jeden z technických unikátov východného Slovenska, zapísaný v zozname pamiatok SR. Vyskúšajte si prácu sprievodcov, výpravcov či výhybkárov a oboznámte sa s históriou železničky. POZOR!! Tento rok cestuje pedagogický dozor bezplatne! Žiacke cestovné je jednotné 2.- € (pre jednosmernú aj spiatočnú jazdu). Platiť môžete aj KP. Rezervácie jázd min. 3 dni vopred!

DIVADELNÉ PREDSTAVENIA a PREPADY VLAKU – Využite príležitosť pozrieť si divadelné predstavenia profesionálnych detských divadiel priamo vo vlaku, alebo v prírodnom amfi teátri, alebo len tak – na lúke. Divadlo Neon a Divadlo Cililing pripravilo klasické alebo moderné rozprávky pre malých aj veľkých. - Alebo si objednajte dramatický prepad vláčika ostrieľanými zbojníkmi, alebo hanblivými valachmi Maťkom a Kubkom. Predstavenia trvajú od 20 do 45 min. Cena za každé z dramatických vystúpení je 2,50 € / osobu, pričom môžete platiť aj KP.

MANITOU- ÚDOLIE INDIÁNOV – Po prvýkrát vôbec môžete počas výletu navštíviť pravú indiánsku dedinu. Nájdete v nej Indiánov, pravé indiánske obydlia (teepee) či predmety, ktoré denne používajú. K dispozícii je mini- ZOO s pestrou paletou tradičných aj menej tradičných zvieratiek. V prírodnom amfi teátri sa zabavíte na indiánskych rozprávkach a príbehoch z histórie. Vyrobíte si indiánske doplnky a oblečenie, vydáte sa po stopách náučného lesného chodníka. Vstupné osobitné, 2,50 €/ žiak, možnosť platiť aj KP.

LANOVÉ CENTRUM TARZANIA – ponúka program na Detskej ale aj dospeláckej Tarzanii. Mladším žiakom padne vhod atraktívna detská Tarzania, dlhá 110 metrov, ktorá ponúka bezpečný zážitok v horolezeckom výstroji vo výške 1 m nad zemou. Starší žiaci môžu prekonať samých seba na veľkej Tarzanii so zatajeným dychom i adrenalínovými výkrikmi.

PAINTBALLOVÁ A AIRSOFTOVÁ STRELNICA – Over si akú máš presnú mušku. Streľba v idiánskom údolí pre strelcov už od 5 rokov

  • streľba na indiánske terče
  • streľba na pohyblivý terč - hon na medveďa
  • nočná streľba, to všetko pre Vaše deti, rodiny, kolegov a aj individuálne.

Objednávky mimo školských výletov: Daniel Čižmár 0905 861 321

LESOPARK a REKREAČNÝ AREÁL ALPINKA S REŠTAURÁCIOU – Zážitky z výletu uzavrite v príjemnej a obľúbenej reštaurácii Alpinka priamo v areáli. Reštaurácia dostatočnou kapacitou s celoročnou prevádzkou a ponukou aj detského menu je ideálnym miestom pre obedy počas školských výletov. Reštaurácia má kapacitu 70 hostí, letná terasa 200 hostí a bufet na lúke 200 hostí. Pozor, stravovanie pre vopred objednané skupiny je zvýhodnené 10% zľavou z konzumácie jedál. Rekreačný areál ALPINKA ponúka navyše lúku detských hier pre 2000 ľudí či možnosť opekania na štyroch ohniskách, detské preliezačky, skákací hrad – slon safari, športové náradie – soft tenis, stolný tenis a iné. Ctené vedenie školy, vážený pedagogický zbor, milí žiaci. Neváhajte a využite našu zaujímavú a komplexnú ponuku, pri ktorej sa nudiť rozhodne nebudete.

Objednávky a informácie podľa atrakcií.

  • JAZDY VLAKOM, MANITOU – ÚDOLIE INDIÁNOV, PREPADY VLAKU, DIVADELNÉ PREDSTAVENIA, STRELNICA: Výlučne objednávkovým formulárom na: www.detskazeleznica.sk Zabezpečuje: DETSKÁ ŽELEZNICA KOŠICE o.z. - Ing. Zuzana Lehotská, tel.: 0905 496 426, email: kezeleznica@gmail.com;
  • REKREAČNÝ AREÁL ALPINKA S REŠTAURÁCIOU Zabezpečuje: správca areálu Alpinka: 055/63 315 28, reštaurácia: 0915 859 363, email: alpinkasro@gmail.com; www.alpinkakosice.sk
  • LANOVÉ CENTRUM: Zabezpečuje: Ing. Ondrej Hronec, tel.: 0902 900 263, www.tarzania.sk/alpinka.html

POZOR: Každú atrakciu je nevyhnutné objednávať zvlášť. Atrakcie môžete navštíviť aj jednotlivo. Začíname 1. mája! Tešíme sa na vás!

Školské výlety na železničke

Školské výlety na železničke

Školské výlety na železničke

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri