LÍSTKY/TICKETS

Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Na východ mieri Robinson Crusoe

Pozývame vás na jedinečný divadelný zážitok plný humoru a životnej múdrosti. České divadlo s vysokým morálnym posolstvom lásky a úcty k blížnemu prichádza 2., 3. a 4. mája s dvoma divadelnými predstaveniami.

Divadlo Víti Marčíka

Snehulienka a sedem trpaslíkov  /  Robinson Crusoe

Kedy?                 2. máj (Košice), 3. máj (Košice), 4. máj (Prešov)

Kde?             Košice - Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2 / Prešov - Dvorana Starého kolégia, Hlavná ul. 137

Snehulienka a sedem trpaslíkov (hráme o 8:45 a o 10:30) Príbeh sa netradične odohráva na komediantskom voze, ktorý sa raz stane kráľovskou komnatou, inokedy čiernym lesom a nakoniec chalúpkou so siedmymi postieľkami. Pri predstavení plnom humoru, láskavosti i dobra, ktoré aj smrť prekoná, buráca celá sála, aj preto sa domov odchádza iba veľmi ťažko. Bábkové predstavenie pre deti a ich rodičov, plné chytľavých pesničiek, humoru a lásky... Vhodné pre žiakov MŠ a ZŠ vo veku 5 – 10 rokov. Dĺžka predstavenia 70 min.

Robinson Crusoe - hráme o 13:00 (2.5. v Košiciach) a o 18:30 (3.5. v Košiciach, 4.5. v Prešove) Nanajvýš aktuálna hra o pravde, dobre a slobode. Predstavenie je určené všetkým, ktorí sa cítia dospelí a sú pripravení bojovať po boku Robinsona s búrkou, hladom, samotou či domorodcami. Vhodné pre II. stupeň ZŠ a SŠ a dospelých. Dĺžka predstavenia 90 min.

Divadlo Víti Marčíka je rodinné divadlo, ktoré vzniklo v malebnej českej dedinke Drahotešice.  Ide o potulné divadlo niekoľkých priateľov, ktoré stojí na výraznej osobnosti jeho zakladateľa Víťa Marčíka – režiséra, scenáristu, herca, hudobníka. Zaujímavosťou je, že sám zakladateľ nie je vyučený herec, scénograf, hudobník a slovo „umelec“ ho podľa jeho vyjadrenia uráža. Chcel by byť „komediantom Božím“, ktorý neskutočne všetkých miluje a svojimi predstaveniami to dáva na známosť. Základom repertoáru je vlastná alternatívna tvorba a využitie všetkých prostriedkov na nadviazanie vzťahu s divákom. Predstavenia sú plné láskavého humoru a múdrosti ľudového rozprávača. Mnohé z diel už získali ocenenia na divadelných festivaloch v Čechách a v zahraničí.

Informácie a rezervácie miest na rezervaciedzk@gmail.com

VSTUPENKY sú k dispozícii v Mestkom informačnom centre na Hlavnej ulici 32 (oproti Dómu sv. Alžbety) v Košiciach alebo ON LINE  

O divadle Víti Marčíka

Na východ mieri Robinson Crusoe

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri