Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Na východ mieri Robinson Crusoe

Pozývame vás na jedinečný divadelný zážitok plný humoru a životnej múdrosti. České divadlo s vysokým morálnym posolstvom lásky a úcty k blížnemu prichádza 2., 3. a 4. mája s dvoma divadelnými predstaveniami.

Divadlo Víti Marčíka

Snehulienka a sedem trpaslíkov  /  Robinson Crusoe

Kedy?                 2. máj (Košice), 3. máj (Košice), 4. máj (Prešov)

Kde?             Košice - Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2 / Prešov - Dvorana Starého kolégia, Hlavná ul. 137

Snehulienka a sedem trpaslíkov (hráme o 8:45 a o 10:30) Príbeh sa netradične odohráva na komediantskom voze, ktorý sa raz stane kráľovskou komnatou, inokedy čiernym lesom a nakoniec chalúpkou so siedmymi postieľkami. Pri predstavení plnom humoru, láskavosti i dobra, ktoré aj smrť prekoná, buráca celá sála, aj preto sa domov odchádza iba veľmi ťažko. Bábkové predstavenie pre deti a ich rodičov, plné chytľavých pesničiek, humoru a lásky... Vhodné pre žiakov MŠ a ZŠ vo veku 5 – 10 rokov. Dĺžka predstavenia 70 min.

Robinson Crusoe - hráme o 13:00 (2.5. v Košiciach) a o 18:30 (3.5. v Košiciach, 4.5. v Prešove) Nanajvýš aktuálna hra o pravde, dobre a slobode. Predstavenie je určené všetkým, ktorí sa cítia dospelí a sú pripravení bojovať po boku Robinsona s búrkou, hladom, samotou či domorodcami. Vhodné pre II. stupeň ZŠ a SŠ a dospelých. Dĺžka predstavenia 90 min.

Divadlo Víti Marčíka je rodinné divadlo, ktoré vzniklo v malebnej českej dedinke Drahotešice.  Ide o potulné divadlo niekoľkých priateľov, ktoré stojí na výraznej osobnosti jeho zakladateľa Víťa Marčíka – režiséra, scenáristu, herca, hudobníka. Zaujímavosťou je, že sám zakladateľ nie je vyučený herec, scénograf, hudobník a slovo „umelec“ ho podľa jeho vyjadrenia uráža. Chcel by byť „komediantom Božím“, ktorý neskutočne všetkých miluje a svojimi predstaveniami to dáva na známosť. Základom repertoáru je vlastná alternatívna tvorba a využitie všetkých prostriedkov na nadviazanie vzťahu s divákom. Predstavenia sú plné láskavého humoru a múdrosti ľudového rozprávača. Mnohé z diel už získali ocenenia na divadelných festivaloch v Čechách a v zahraničí.

Informácie a rezervácie miest na rezervaciedzk@gmail.com

VSTUPENKY sú k dispozícii v Mestkom informačnom centre na Hlavnej ulici 32 (oproti Dómu sv. Alžbety) v Košiciach alebo ON LINE  

O divadle Víti Marčíka

Na východ mieri Robinson Crusoe

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri