Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

RUŠŇOPARÁDA sa blíži

Najväčšie stretnutie milovníkov železničnej histórie otvorí svoje brány pre návštevníkov najbližší víkend po Veľkej noci, 22. a 23. apríla. V rušňovom depe  Železničnej spoločnosti Slovensko v Košiciach bude okrem rôznych historických vozidiel najväčším lákadlom InterCity vlak, ktorý spája Bratislavu a Košice v rekordnom čase 4 h 42 minút, množstvo vystavenej železničnej a inej techniky z dôb minulých i súčasnosti. Viac na www.rusnoparada.sk

„Železnica je viac ako sto rokov dôležitým hýbateľom rozvoja Slovenska. A dnes sa opäť vracia do módy ako vynikajúca ekologická alternatíva cestnej dopravy,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK a dodáva: „Dlhoročná práca nadšencov OZ Detská železnica Košice je fantastickým popularizátorom železničiarskych vízií, ktorú vždy radi podporíme. Aj vďaka takýmto nadšencom na počiatky slovenskej železnice nikdy nezabudneme.“

Medzi lákadlami tohtoročnej Rušňoparády budú už neodmysliteľná Točňoparáda, ktorá ukáže všetky vystavované rušne  pohromade, jazdy na historických vlakoch a autobuse, simulovaný letecký a vojenský prepad vlaku a ďalšie atrakcie.

„Pripravujeme vypravenie takmer desiatky nostalgických a mimoriadnych vlakov do rôznych kútov východného Slovenska. Za podpory Košického samosprávneho kraja a Železníc Slovenskej republiky dovezieme návštevníkov nielen na samotné podujatie, ale vrámci neho aj navštívime ďalšie zaujímavé zákutia kraja,“ hovorí spoluorganizátor a predseda OZ Detská železnica Košice, Ľubomír Lehotský.

Najaktuálnejšiu podobu  programu Rušňoparády návštevníci nájdu na www.rusnoparada.sk. Podujatie bolo aj v tomto roku zaradené medzi najlepších desať TOP podujatí v rámci programu Terra Incognita Košického samosprávneho kraja.

„Rušňoparáda má v Košiciach, ale aj celom regióne povesť jedného z najvyhľadávanejších rodinných podujatí vôbec. Z pohľadu rozvoja cestovného ruchu je výborné, že do košického rušňového depa zavítajú nielen domáci, ale tiež návštevníci z Gelnice, Prešova či Popradu, ktorých tu dovezú nostalgické vlaky,“ uviedla výkonná riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Košická detská historická železnica pripravuje na tento rok viacero podujatí, no najočakávanejším bude samozrejme začiatok sezóny, ktorý v tomto roku dobrovoľníci naplánovali na sobotu 29. apríla.

Pozrite si prevoz Krutwiga z Čermeľa do rušňového depa - 18.4.2017.

RUŠŇOPARÁDU 2017 ORGANIZUJE ŽELEZNIČNÁ SPOLOČNOSŤ SLOVENSKO, KOŠICKÁ DETSKÁ HISTORICKÁ ŽELEZNICA A KRAJSKÁ ORGANIZÁCIA CESTOVNÉHO RUCHU KOŠICKÝ KRAJ.

PODUJATIE SA KONÁ V RUŠŇOVOM DEPE ZSSK, A. S.

RUŠŇOPARÁDA sa blíži

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri