Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Jedinečný výlet na Gemer

HISTORICKÝM VLAKOM NA GEMER

Košice, 31. mája - V júni vyrazí z Košíc do regiónu Gemera mimoriadny historický vlak. Nadšenci nostalgických vlakov ho vypravia v sobotu 27. júna.

Železničné víkendy plné zážitkov a prekvapení pripravili pre turistov a návštevníkov Klub historických koľajových vozidiel a občianske združenie Detská železnica Košice. Kto si chce zabezpečiť miesto vo vlakoch, nemal by zabudnúť na elektronickú rezerváciu na stránke www.khkv.sk, prípadne na adrese rezervaciekhkv@gmail.com.

„Naše jazdy po opustených tratiach sú medzi návštevníkmi veľmi vyhľadávané, no a keď sú okorenené kvalitným programom a atrakciami, o cestujúcich nebude isto núdza. Príležitosť dostať sa vlakom tam, kde sa bežne návštevník po koľajniciach dnes nedostane, je tiež veľkým lákadlom,“ povedal organizátor jazdy Ľubomír Lehotský.

VÝLET NA GEMER

Skvelý zážitok ponúkne výlet vlakom na Gemer v sobotu 27. júna. V programe je unikátna jazda po už takmer zabudnutej vlečke v Slavci, prehliadka známej Gombaseckej jaskyne, návštevníci si však môžu vybrať aj prechádzku či túru do Silickej ľadnice či len po blízkom lese.

Nebude chýbať ani priestor na voľný program, či opekačku v lese. Odchod z Košíce z hlavnej stanice je o 8:00, príchod na miesto o 9:23 a odchod z Gemera je o 16:30 s návratom do Košíc o 17:53.

Jedinečný výlet na Gemer

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri