Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Hor sa na Gemer

Cieľom nostalgickej jazdy Vlakom za UNESCOM budú krásy Ochtinskej aragonitovej jaskyne a Štítnické hradné hry. Nostalgický vlak z hlavnej železničnej stanice odchádza 11.8.2018 o 8:10. Cestovné lístky si zakúpite v predpredaji.

KÚPIŤ LÍSTOK

Vlak najprv zastaví na zastávke Štítnik–mesto, kde sa práve v tomto termíne konajú Štítnicke hradné hry, v areáli vodného hradu, kde môžete zažiť jeden deň v stredoveku. Čaká vás remeselný jarmok, historický tábor, v ktorom spoznáte život v stredoveku, dobovú kuchyňu a turnaje, šermiarsky a lukostrelecký turnaj a sokoliari. Pripravené budú súťaže pre deti aj dospelých, remeselné dielne, pletenie košíkov, drôtikovanie, kováčska dielňa, hlinená dielňa, odborné prednášky, hudobné a tanečné vystúpenia, jazda na koni, lukostreľba aj pre deti a ohňová show.

Neskôr sa po skupinách kyvadlovou autobusovou dopravou presunieme priamo k Ochtinskej aragonitovej jaskyni, kde absolvujeme prehliadku v skupinách a bude možné vrátiť sa autobusom späť do Štítnika.

Ochtinská aragonitová jaskyňa, jedna zo šiestich jaskýň Svetového dedičstva UNESCO, ktoré sú z Košíc na dosah, vyniká fenomenálnou aragonitovou výzdobou. Najvzácnejším je takzvaný železný kvet pripomínajúci koral. Na svete je len pár sprístupnených aragonitových jaskýň. Za zvyšnými by ste museli cestovať napríklad do Mexika a Argentíny.

Hor sa na Gemer

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri