Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Rozlúčkový parný vlak až do historického Bardejova

Pozývame na poslednú nostalgickú jazdu parného vlaku po veľkej trati, ktorá sa uskutoční v závere prázdnin 24. augusta. Trasa z Košíc na Bardejovský jarmok bude pre takmer 100-ročnú Ventilovku rozlúčková. Po nej sa vracia do Čiech. VYPREDANÉ!!!

Na konci leta rozlúčkový parný vlak z Košíc i Prešova až do historického Bardejova

Širokú verejnosť, no predovšetkým celé rodiny malých aj veľkých cestovateľov pozývajú železniční nadšenci z Košíc i Prešova na vychýrený Bardejovský jarmok. Mimoriadny parný vlak tam vyrazí presne o mesiac, teda 24. augusta. Podujatie na záver  leta pripravili nadšenci z  občianskeho združenia Detská železnica Košice, Železničnej kompánie Slovenska vďaka podpore Prešovského samosprávneho kraja, mesta Bardejov a Železníc Slovenskej republiky.

„Nostalgický vlak bude zložený z historických vagónov a potiahne ho unikátny parný rušeň Ventilovka, pre ktorý to bude vlastne rozlúčková jazda na Slovensku. Po tomto podujatí sa vracia späť do Českej republiky,“ hovorí Ľubomír Lehotský, predseda OZ DŽK.  „Naša sezóna s nostalgickými vlakmi samozrejme nekončí, ale myslím, že štvormesačné hosťovanie 90 ročnej parnej lokomotívy bolo výnimočným spestrením pre všetkých Východniarov,“ dodal Lehotský.

Program v Bardejove je bohatý na tradičné jarmočné atrakcie, folklórne a hudobné vystúpenia, množstvo kolotočov, dobrého jedla a zábavy. Pre železničných a turistických fajnšmekrov však bude pripravená aj mimoriadna ponuka: „Pripravili sme jazdy s parnou lokomotívou po bardejovskej vlečke až k budove bývalého závodu JAS, čo je skutočne veľká vzácnosť, nakoľko po týchto koľajniciach nikdy parný vlak neprešiel,“ hovorí Tomáš Haviar zo Železničnej kompánie Slovenska. Turistom, ktorí chcú okrem jarmoku zažiť aj niečo iné, ponúka nenáročný výlet na najväčší tunajší hrad nad obcou Zborov. Iní výletníci zasa môžu vybehnúť na Zborovský hrad, alebo okúsiť atmosféru Bardejovských kúpeľov s liečivou vodou, alebo bazénmi. „Upozorňujeme však, že ani do jedného miesta nie je výlet organizovaný a je vhodné použiť služby miestnej taxislužby, alebo verejnej autobusovej dopravy,“ dodáva Haviar.

Vlak z hlavnej železničnej stanice v Košiciach odchádza v sobotu  24. augusta ráno o 8:15 hod. a z Prešova o 9:30 hod.

Spiatočný odchod z Bardejova je naplánovaný na 15:40 hod.

VYPREDANÉ !!!

Na mieste budú dostupné len lístky na kyvadlovú jazdu zo železničnej stanice v Bardejove po vlečke JAS Bardejov. Vlak bude premávať v sobotu 24.8. od 10:30 do 12:00. REZERVÁCIE na kyvadlovú jazdu nerobíme!

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV Z PREŠOVA

Dieťa do 3 r. bez nároku na miesto

Dieťa, študent, dôchodca, ZŤP

Dospelý

Rodičovský (rodičia + max. 5 vlastných detí)

0,- €

6 € / 8 € /  12 €

8 € / 10 € /  15 €

25 € / 35 € /  45 €

CENY CESTOVNÝCH LÍSTKOV Z KOŠÍC

0,- €

7 € / 9 € /  12 €

9 € / 11 € /  15 €

25 € / 35 € /  45 €

Rozlúčkový parný vlak až do historického Bardejova

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Naši partneri