Terra Incognita

Sme partnerom programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

Správy

Stanicu pokryje pena

Malí aj veľkí cestujúci Košickej detskej historickej železnice sa už túto sobotu 8. augusta 2015 môžu zabaviť s hasičmi a ich technikou. O vodu nebude núdza. Ozdobou bude 50-ročné hasičské vozidlo, atrakciou letný dážď a penová šou.

O zábavu, poučenie i predvedenie hasičskej techniky sa postarajú tradiční partneri detskej železnice členovia Dobrovoľného hasičského spolku z Medzeva.

„Deti si budú môcť vyskúšať prácu hasiča, nadvihnúť auto či uhasiť požiar. Nebude chýbať množstvo vody, pokúsime sa vytvoriť letný dážď a už teraz sa všetci tešíme na penovú šou priamo na stanici Alpinka, ktorej neodolajú najmä tí najmenší,“ pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice.

Hasiči z Dobrovoľného hasičského spolku z Medzeva sa po minuloročnom úspechu opäť pokúsia o penovú šou, tentoraz z peny do kúpeľa. Ozdobou podujatia bude 50-ročné funkčné hasičské vozidlo z roku 1965. Návštevníci si budú môcť vyskúšať hasičskú techniku, zasúťažiť si a zabaviť sa v pene. Program potrvá celý deň od 9:15 do 16:00. Podujatie je súčasťou osláv 60. výročia otvorenia prvej a jedinej zachovalej detskej železnice u nás.

Tohtoročnú sezónu na železničke sprevádza množstvo kultúrnych podujatí, vydanie jubilejných pohľadníc, pečiatky či publikácie. Celoročné oslavy by mali vyvrcholiť 3. októbra, kedy by mal vozový park detskej železničky posilniť nový parný rušeň Krutwig.

Pri záchrane Košickej detskej historickej železničky už štvrtý rok, okrem mladých dobrovoľníkov, významne pomáha mesto Košice, VSE RWE Group, Železničná spoločnosť a Kimex.

Stanicu pokryje pena

Rok 2025

Rok 2024

Rok 2023

Rok 2022

Rok 2021

Rok 2020

Rok 2019

Rok 2018

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Naši partneri